Nacházíte se:  Úvod    On-line    Dostavba elektrárny Mochovce    AREVA a Siemens dodají systém digitálního řízení, ochrany a kontroly pro Mochovce

AREVA a Siemens dodají systém digitálního řízení, ochrany a kontroly pro Mochovce

Publikováno: 26.4.2010
Rubrika: Dostavba elektrárny Mochovce

Konsorcium společností AREVA a Siemens Energy bude na Slovensku zajišťovat systémy digitálního dohledu, ochrany a kontroly pro třetí a čtvrtý blok jaderné elektrárny Mochovce. Slovenské Elektrárne, dceřiná společnost Enel Group, dokončuje stavbu dvou jaderných reaktorů založených na technologii VVER (tlakovodní reaktor chlazený a moderovaný vodou).

Nové bloky jaderné elektrárny budou vybaveny bezpečnostním systémem TELEPERM XS poskytnutým společností AREVA spolu s řídícím a kontrolním systémem SPPA-T2000 od společnosti Siemens. Třetí blok by měl být spuštěn koncem roku 2012, zatímco čtvrtý blok bude uveden do provozu v roce 2013.
AREVA má rozsáhlé a jedinečné zkušenosti v oblasti bezpečnostních systémů řízení a kontroly pro reaktory typu VVER. Její reference zahrnují 3. a 4. blok jaderné elektrárny Mochovce a 3. a 4. blok jaderné elektrárny Jaslovské Bohunice na Slovensku; bloky 1 až 4 jaderné elektrárny Paks v Maďarsku; bloky 5 a 6 jaderné elektrárny Kozloduy v Bulharsku; bloky 1 až 4 jaderné elektrárny Dukovany v České republice a bloky 1 a 2 jaderné elektrárny Tianwan v Číně.
V současnosti společnosti AREVA a Siemens spolupracují na kompletní modernizaci sytému řízení a kontroly pro reaktory 1 a 2 typu VVER v jaderné elektrárně Loviisa ve Finsku. AREVA také implementuje bezpečnostní systémy řízení a kontroly pro nový reaktor typu VVER, jenž bude vybudován v Novovoroněži 2 v Rusku.
„Tento kontrakt znamená pro společnost AREVA potvrzení jejího know how v oblasti digitálních systémů řízení a kontroly, jež zaručují bezpečí, spolehlivost a dostupnost jaderných elektráren,“ řekl Luc Oursel, provozní ředitel společnosti AREVA. „Poskytování energetické jistoty a bezpečnosti je částí našeho závazku k našim zákazníkům.“
TELEPERM XS je osvědčená bezpečnostní platforma systému řízení a kontroly společnosti AREVA, jež byla vybrána zákazníky s různými typy reaktorů a je rozšířena napříč 14 zeměmi v celkem 36 jaderných elektrárnách.
*Reaktor EPR™ společnosti AREVA je také založen na digitálních bezpečnostních a operačních systémech TELEPERM XS a SPPA-T2000.
 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Armatury pro jadernou elektrárnu Mochovce a jejich odolnost proti seismicitě a vibracím (15x)
Výroba a dodávky nových armatur, oprava původních armatur dodaných do elektrárny před 20 lety a realizace dodávky sortim...
Licenčná dokumentácia v procese uvádzania 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne Mochovce do prevádzky (15x)
Stavebné povolenie na výstavbu jadrovej elektrárne Mochovce 3. a 4. bloku (MO34) bolo vydané v roku 1986 na základe ...
Instalace tlakové nádoby ŠKODA JS je důležitým milníkem procesu výstavby nových bloků jaderné elektrárny MochovceInstalace tlakové nádoby ŠKODA JS je důležitým milníkem procesu výstavby nových bloků jaderné elektrárny Mochovce (14x)
Slovenské Mochovce se staly středem pozornosti všech energetiků, ekonomů, ale i odběratelů elektřiny. Právě dnes byla do...