Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    AREVA vyhrála v Brazílii výběrové řízení na dostavbu třetího jaderného reaktoru pro elektrárnu Angra

AREVA vyhrála v Brazílii výběrové řízení na dostavbu třetího jaderného reaktoru pro elektrárnu Angra

Publikováno: 11.11.2013
Rubrika: Jaderné, Tiskové zprávy

AREVA podepsala s brazilskou elektrárenskou společností Eletrobras Eletronuclear smlouvu v celkové hodnotě 1,25  mld. euro na dostavbu třetího jaderného reaktoru pro elektrárnu Angra ve státě Rio de Janeiro.

Klíčová slova: AREVA, jaderný reaktor, Angra

AREVA pro reaktor dodá inženýrské služby, komponenty a digitální kontrolní a řídicí systém (I&C).  Skupina také poskytne asistenci při dohledu nad instalačními pracemi a při uvádění reaktoru do provozu. Společnost AREVA již postavila 103 jaderných reaktorů po celém světě. Tato smlouva je dalším potvrzením jejích kompetencí ve výstavbě reaktorů, designu a výrobě jaderných komponent i kontrolních a řídicích systémů.

„AREVA je potěšena, že byla vybrána pro dokončení výstavby třetího brazilského reaktoru, bude tím tak pokračovat spolupráce s  Eletrobras Eletronuclear, jež byla zahájena výstavbou a dodávkou služeb pro druhý reaktor elektrárny Angra1. Dostavba reaktoru Angra 3 potvrzuje nasazení Brazílie při naplňování svého ambiciózního jaderného programu a ilustruje potřebnost jaderné energie, jakožto řešení pro udržitelný ekonomický rozvoj,“ řekl Luc Oursel, prezident a výkonný ředitel společnosti AREVA.

Design reaktoru Angra 3 zahrnuje nejnovější zlepšení, která byla provedena u stávajících reaktorů v provozu, zejména v oblasti bezpečnosti. Tato zlepšení odpovídají směrnicím IAEA a standardům definovaným brazilským úřadem pro dohled nad jadernou bezpečností po nehodě ve Fukušimě.      

1Elektrárna Angra má dva tlakovodní reaktory: reaktor Angra 1 s výkonem 640 MWe, jež byl do sítě připojen v roce 1985, a reaktor Angra 2 s výkonem 1 350 MWe připojený do sítě v roce 2001. Nový projekt je zaměřen na výstavbu tlakovodního reaktoru Angra 3 o výkonu 1 405 MWe. Byl brazilskou vládou obnoven v roce 2006 s cílem zajistit narůstající energetické potřeby země a přinést větší vyváženost zdrojů do energetického mixu.  

O SPOLEČNOSTI AREVA:

AREVA dodává řešení pro výrobu energie s nízkou produkcí uhlíkatých plynů. Odbornost společnosti a její neúnavné prosazování zásad bezpečnosti, spolehlivosti, transparentnosti a etického chování určují standard v daném oboru. Její odpovědný přístup k rozvoji podnikání vychází z procesu trvalého zlepšování.

AREVA zaujímá v oblasti globální jaderné energetiky první místo a nabízí energetickým společnostem jedinečná integrovaná řešení, která pokrývají veškerá stádia palivového cyklu, projektu a výstavby jaderného reaktoru i související služby. Skupina současně rozšiřuje své činnosti do oblasti obnovitelných zdrojů energie – větrných a solárních elektráren, bioenergií, vodíkového cyklu a skladování energie – a to s cílem stát se jedním z celosvětových lídrů v tomto sektoru.

V těchto dvou hlavních oblastech zaměstnává AREVA 47 000 zaměstnanců, kteří pomáhají dodávat energii stále bezpečnějším, čistším a úspornějším způsobem pro co největší množství uživatelů. AREVA Group má sídlo v Paříži.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (142x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
Arabelle, nejvýkonnější parní turbína na světěArabelle, nejvýkonnější parní turbína na světě (45x)
Společnost Alstom je předním světovým dodavatelem „konvenčních částí“ (strojoven) pro jaderné elektrárny a j...