Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    Rosatom zvítězil v tendru na modernizaci zařízení na měření neutronového toku v jaderné elektrárně Kozloduj

Rosatom zvítězil v tendru na modernizaci zařízení na měření neutronového toku v jaderné elektrárně Kozloduj

Publikováno: 26.3.2020
Rubrika: Jaderné

Společnost Rusatom Service (součást struktury ruské korporace pro atomovou energii Rosatom) podepsala s provozovatelem bulharské jaderné elektrárny Kozloduj kontrakt na modernizaci zařízení pro měření neutronového toku v 5. a 6. bloku této elektrárny. Jde o výsledek otevřeného tendru vypsaného v září 2019.

Toto zařízení hraje důležitou roli v bezpečnosti celého bloku, protože představuje součást systému řízení a kontroly jaderného reaktoru. 

Jeho modernizace má zásadní význam, a proto je do přípravy technické a realizační dokumentace zapojen i hlavní konstruktér reaktorů VVER-1000 v Kozloduji, OKB Gidropress (součást Rosatomu), a vědecký ředitel projektu Kurčatovův institut. Výrobcem nových komponent bude ruská společnost SNIIP-Sistěmatom, která má všechny nezbytné reference a zkušenosti s realizací podobných projektů.

Pro společnost Rusatom Service nejde o jedinou zakázku v bulharském Kozloduji. Do jejího portfolia patří rozsáhlý projekt prodlužování provozu 5. a 6. bloku této elektrárny a modernizace turbosoustrojí, která zvýší výkon bloku na 104 %.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


Fotogalerie
Pátý a šestý blok bulharské jaderné elektrárny Kozloduj typu VVER-1000 (Zdroj Rusatom Service)

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

35 let JE Dukovany. Z polovojenského areálu jsme se stali organickou součástí regionu35 let JE Dukovany. Z polovojenského areálu jsme se stali organickou součástí regionu (58x)
12. února uplynulo přesně 35 let od dosažení minimálního kontrolovaného výkonu na 1. reaktorovém bloku JE Dukovany. Třet...
ČEZ požádal o povolení umístění dvou nových bloků v Dukovanech (35x)
Společnost ČEZ dnes předala na Státní úřad pro jadernou bezpečnost žádost o povolení umístění stavby nového jaderného zd...
Zvýšení účinnosti bloku modernizací parní turbíny ve finské elektrárně LoviisaZvýšení účinnosti bloku modernizací parní turbíny ve finské elektrárně Loviisa (35x)
Úspěšný reverse engineering na jaderné elektrárně může mít cenu zlata. Samozřejmě pokud se podaří. A plzeňskému strojíre...