Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    Rosatom zvítězil v tendru na modernizaci zařízení na měření neutronového toku v jaderné elektrárně Kozloduj

Rosatom zvítězil v tendru na modernizaci zařízení na měření neutronového toku v jaderné elektrárně Kozloduj

Publikováno: 26.3.2020
Rubrika: Jaderné

Společnost Rusatom Service (součást struktury ruské korporace pro atomovou energii Rosatom) podepsala s provozovatelem bulharské jaderné elektrárny Kozloduj kontrakt na modernizaci zařízení pro měření neutronového toku v 5. a 6. bloku této elektrárny. Jde o výsledek otevřeného tendru vypsaného v září 2019.

Toto zařízení hraje důležitou roli v bezpečnosti celého bloku, protože představuje součást systému řízení a kontroly jaderného reaktoru. 

Jeho modernizace má zásadní význam, a proto je do přípravy technické a realizační dokumentace zapojen i hlavní konstruktér reaktorů VVER-1000 v Kozloduji, OKB Gidropress (součást Rosatomu), a vědecký ředitel projektu Kurčatovův institut. Výrobcem nových komponent bude ruská společnost SNIIP-Sistěmatom, která má všechny nezbytné reference a zkušenosti s realizací podobných projektů.

Pro společnost Rusatom Service nejde o jedinou zakázku v bulharském Kozloduji. Do jejího portfolia patří rozsáhlý projekt prodlužování provozu 5. a 6. bloku této elektrárny a modernizace turbosoustrojí, která zvýší výkon bloku na 104 %.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


Fotogalerie
Pátý a šestý blok bulharské jaderné elektrárny Kozloduj typu VVER-1000 (Zdroj Rusatom Service)

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Diagnostika asynchronních motorů metodou MCSADiagnostika asynchronních motorů metodou MCSA (37x)
Frekvenční analýza statorového proudu asynchronního motoru pod zatížením, jinak též nazývána MCSA (Motor Current Signatu...
Slovenské elektrárne dokončili stavebné práce na 3. bloku AE MochovceSlovenské elektrárne dokončili stavebné práce na 3. bloku AE Mochovce (32x)
Slovenské elektrárne, spoločnosť skupiny Enel (SE), dokončila stavebné práce na treťom bloku AE Mochovce zavŕšením kontr...