Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    Areva zahájila práce na kování pro první reaktor EPR ve Spojeném království

Areva zahájila práce na kování pro první reaktor EPR ve Spojeném království

Publikováno: 2.8.2011
Rubrika: Jaderné

AREVA podepsala smlouvu s EDF Energy na zhotovení kování a příslušných prací pro první reaktor EPRTM, který má být postaven v Hinkley v jihozápadní Anglii. Smlouva je klíčovým krokem k výstavbě prvních dvou reaktorů EPRTM ve Velké Británii, plánovaných společností EDF. Skupina AREVA jedná také s Horizon Nuclear Power a NuGeneration o dodání šesti dalších reaktorů EPRTM do Spojeného království.

Reaktor EPRTM v současné době prochází v Británii posouzením obecného návrhu (Generic Design Assessment). Britské úřady nedávno potvrdily svou důvěru v reaktory III. generace společnosti AREVA, který splňuje nejvyšší bezpečnostní normy. V současné době se staví reaktory EPRTM ve Finsku, Francii a Číně a certifikační proces probíhá ve Spojených státech. AREVA CEO, Luc Oursel, řekl: “Tato dohoda potvrzuje závazek Spojeného království podporovat jadernou energetiku, která je dlouhodobě udržitelným a ekonomicky výhodným zdrojem energie s nízkým množstvím uhlíku. Pro AREVU tato dohoda představuje důležitý milník pro realizaci nových projektů v zemi”.

 

O SPOLEČNOSTI AREVA:
AREVA dodává řešení pro výrobu elektrické energie s nízkými emisemi oxidu uhličitého. Díky svým odborným znalostem spolu s důrazem na bezpečnost, spolehlivost, transparentnost a etiku nastavuje standardy v této oblasti a její zodpovědný vývoj je ukotven v procesu neustálého pokroku. Jako globální lídr v jaderném sektoru poskytuje AREVA jedinečnou integrovanou nabídku, jež pokrývá každý stupeň palivového cyklu, vývoj, konstrukci reaktoru a souvisejících služeb. Skupina také významně rozvíjí oblast obnovitelných zdrojů energie – větru, slunce, biomasy, vodíku a také projekty uchovávání energie. Cílem společnosti AREVA je se koncem roku 2012 stát jednou ze tří největších společností působících v tomto sektoru. Celkem 48 000 zaměstnanců průmyslového koncernu AREVA se každý den věnuje synergiím mezi těmito dvěma hlavními způsoby výroby elektrické energie, aby pomohli zajistit čistší, bezpečnější a ekonomicky dostupnější energii pro co největší počet lidí.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

ARAKO: Dvorní dodavatel armatur pro JE MochovceARAKO: Dvorní dodavatel armatur pro JE Mochovce (34x)
Z padesátileté tradice těžící moderní partner pro energetiku, plynárenství, těžební, chemický a petrochemický průmysl mí...
Kopos Kolín slavil 85 let výroby elektroinstalačního materiálu, dodává i materiál pro odstínění reaktorůKopos Kolín slavil 85 let výroby elektroinstalačního materiálu, dodává i materiál pro odstínění reaktorů (32x)
 Jeden z největších výrobců elektroinstalačního materiálu na světě – Kopos Kolín, oslavil 85. let od vzniku f...