Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    Nádoba reaktoru EPR dorazila do Flamanville

Nádoba reaktoru EPR dorazila do Flamanville

Publikováno: 20.10.2013
Rubrika: Jaderné, Tiskové zprávy

Reaktorová nádoba, klíčový komponent reaktoru EPR, dorazila na stavbu jaderné elektrárny společnosti EDF ve Flamanville (Manche, Francie). Zakončila tak cestu, jež začala na začátku září.

Klíčová slova: reaktor EPR, jaderná elektrárna, EDF

Projekt výstavby se tak dostává do další fáze, ve které budou gradovat práce na „jaderném ostrově“ a na instalaci elektromechanických zařízení. Reaktorová nádoba bude instalovaná během několika následujících měsíců. Po umístění kopule ochranné obálky 16. července jsou tak stavební práce na reaktoru EPR ve Flamanville dokončeny z 95 %.

Tlaková nádoba reaktoru byla vyrobena v továrně Arevy v Saint Marcel (Saône-et-Loire, Francie), ze které putovala po moři do přístavu Diélette na severozápadním pobřeží Francie a odsud do rozestavěné jaderné elektrárny.

Nádoba je klíčovou částí chladicího systému reaktoru a obklopuje jeho aktivní zónu. Váží několik set tun a její výroba si vyžádala 50 000 hodin konstrukčních a výrobních prací (svařování, obrábění a montáž).

Claude Jaouen, výkonný senior viceprezident divize reaktorů a služeb společnosti AREVA, po dodání tohoto důležitého komponentu řekl: „Doručení tlakové nádoby reaktoru představuje pro projekt EPR ve Flamanville klíčový krok vpřed. Tento úspěch zároveň posiluje pozici Arevy na trhu hlavních jaderných komponentů.“

Antoine Menager, ředitel EPR Flamanville řekl: „Po instalaci kupole ochranné obálky letos v létě a po dodání reaktorové nádoby stavební práce na EPR výrazně pokročily. Dalším krokem bude instalace nádoby do reaktorovny a zahájení prací na montáži chladicího systému reaktoru.“ 

O SPOLEČNOSTI AREVA:

AREVA dodává řešení pro výrobu energie s nízkou produkcí uhlíkatých plynů. Odbornost společnosti a její neúnavné prosazování zásad bezpečnosti, spolehlivosti, transparentnosti a etického chování určují standard v daném oboru. Její odpovědný přístup k rozvoji podnikání vychází z procesu trvalého zlepšování.

AREVA zaujímá v oblasti globální jaderné energetiky první místo a nabízí energetickým společnostem jedinečná integrovaná řešení, která pokrývají veškerá stádia palivového cyklu, projektu a výstavby jaderného reaktoru i související služby. Skupina současně rozšiřuje své činnosti do oblasti obnovitelných zdrojů energie – větrných a solárních elektráren, bioenergií, vodíkového cyklu a skladování energie – a to s cílem stát se jedním z celosvětových lídrů v tomto sektoru.

V těchto dvou hlavních oblastech zaměstnává AREVA 47 000 zaměstnanců, kteří pomáhají dodávat energii stále bezpečnějším, čistším a úspornějším způsobem pro co největší množství uživatelů. AREVA Group má sídlo v Paříži.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Vítkovice podepsaly po Rosatomu smlouvu i s WestinghouseVítkovice podepsaly po Rosatomu smlouvu i s Westinghouse (69x)
Společnosti Westinghouse Electric Company a Vítkovice, a.s., podepsaly 1. prosince 2011 v prostorách rezidence americkéh...
ArcelorMittal Ostrava zahájila výrobu nové oceli pro automobilový průmysl ArcelorMittal Ostrava zahájila výrobu nové oceli pro automobilový průmysl (64x)
ArcelorMittal Ostrava vyvinula a jako jediná v evropské části skupiny ArcelorMittal vyrábí ocel, která najde uplatnění p...
Rosatom jde v Číně do nové lokality: Podepsal smlouvy na 7. a 8. JE Tchien-wan a 3. a 4. blok JE Sü-ta-paoRosatom jde v Číně do nové lokality: Podepsal smlouvy na 7. a 8. JE Tchien-wan a 3. a 4. blok JE Sü-ta-pao (46x)
Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom vstupuje na čínský trh s dalším projektem, s reaktory VVER-1200. 7. března ...