Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Tiskové zprávy    Atomstrojexport počítá v tendru na výstavbu dvou atomových energobloků v JE Temelín i s českými dodavateli

Atomstrojexport počítá v tendru na výstavbu dvou atomových energobloků v JE Temelín i s českými dodavateli

Publikováno: 3.9.2009, Aktualizováno: 4.9.2009 12:42
Rubrika: Tiskové zprávy, Jaderné

Akciová společnost Atomstrojexport (dale ZAO ASE) zahájila přípravu nabídky pro tendr na výstavbu dvou atomových energobloků v JE Temelín. Tendr byl vyhlášen 3. srpna letošního roku. ZAO ASE plánuje zúčastnit se tendru společně s českými a dalšími evropskými partnery. „V průběhu posledních několika let naše společnost provedla rozsáhlou přípravnou práci. Chystáme konkurenceschopnou nabídku, odpovídající všem požadavkům tendru,“ řekl první viceprezident ZAO ASE Timur Ivanov. „Počítáme s maximálním zapojením českého průmyslu a s aktivní spoluprácí s místními dodavatelskými organizacemi,“ dodal.

Atomstrojexport disponuje značnými zkušenostmi v budování jaderných elektráren v mnoha státech světa, ať již v pozici projektů na klíč nebo jako generální dodavatel s plnou zodpovědností. Společnost disponuje referenčními bloky třetí generace. Používané technologie se vyznačují moderními projekčně-konstrukčními řešeními v oblasti zvyšování bezpečnosti, účinnosti a spolehlivosti při provozování jaderných elektráren. V současnosti ZAO poskytuje inženýrsko-konzultační služby pro jadernou elektrárnu Temelín v souladu se třemi smlouvami na provozování stávajících bloků elektrárny.
 

Vzájemná spolupráce
Rusko a Česká republika mají úspěšné a významné zkušenosti v rozvoji jaderného energeticko-průmyslového komplexu s využitím technologií VVER. Podle ruských technologii v Česku byly vybudovány a jsou provozovány bloky v JE Dukovany s výkonem 1.760 MWe a v JE Temelín s výkonem 2.000 MWe.

O firmě
ZAO je přední ruská inženýrská společnost, kontrolovaná státní korporací Rosatom. Realizující mezivládní dohody o výstavbě objektů jaderné energetiky v zahraničí. V současné době realizuje zakázky, tvořící přibližně 20 % objemu světového trhu a je jedinou společností, realizující kontrakty na budování jaderných elektráren ve čtyřech zemích současně (jde o Čínu, Indii, Irán a Bulharsko. Atomstrojexport se opírá o dlouholetou zkušenost ruského jaderného průmyslu a staví jaderné elektrárny nové generace, které jsou v souladu s mezinárodními požadavky a doporučeními MAAE (Mezinárodní agentura pro jadernou energii).

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (117x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
Arabelle, nejvýkonnější parní turbína na světěArabelle, nejvýkonnější parní turbína na světě (45x)
Společnost Alstom je předním světovým dodavatelem „konvenčních částí“ (strojoven) pro jaderné elektrárny a j...