Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Ekologické projekty    Minulost a budoucnost ochrany betonových povrchů chladicích věží

Minulost a budoucnost ochrany betonových povrchů chladicích věží

Publikováno: 17.11.2015
Rubrika: Ekologické projekty

S ochranou betonových povrchů chladicích věží se začalo v roce 1967 při výstavbě nové chladicí věže v Německu, kdy se vyskytla nutnost chránit čerstvý beton proti rychlému vysychání po odstranění bednění. MC-Bauchemie vyvinula ochranný nátěr, který (při aplikaci na ještě vlhký povrch právě odbedněného betonu) byl schopen zadržet potřebnou vodu pro hydrataci a zároveň chránil beton dlouhodobě proti vnějším vlivům.

Celý článek (autor: Ing. Radomír Šotola, MC-Bauchemie s.r.o.) je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Past and future protection of concrete surfaces of cooling towers

The protection of the concrete surfaces of cooling towers began in 1967 during the construction of a new cooling towers in Germany, where the need to protect fresh concrete against rapid drying after removing the formwork occurred. MC-Bauchemie has developed a protective coating which (when applied to the still-wet surface after the formwork has just been removed) is able to retain the water necessary for hydration and at the same time protect the concrete against external factors in the long term.

Прошлое и будущее защиты бетонных поверхностей охладительных башен

Защита бетонных поверхностей охладительных башен начала осуществляться в 1967 году в ходе строительства новой охладительной башни в Германии, когда возникла необходимость защитить свежий бетон от быстрого высыхания после удаления опалубки. МС-Bauchemie разработал защитное покрытие, которое (при нанесении на еще влажную поверхность бетона сразу после удаления опалубки) было способно задержать воду, необходимую для гидратации, и одновременно длительно защищать бетон от внешних воздействий.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Společnost DITHERM dodala vyzdívky pro čtyři kotle Elektrárny OpatoviceSpolečnost DITHERM dodala vyzdívky pro čtyři kotle Elektrárny Opatovice (18x)
Společnost DITHERM a.s., významný dodavatel žáruvzdorných vyzdívek pro energetiku a další průmyslové obory, úspěšně doko...
Rekonstrukce řídicího systému vápencového hospodářství a míchacího centra, nová rozvodna VN a NN, rozvodny SKŘ a nový velín pro absorbéryRekonstrukce řídicího systému vápencového hospodářství a míchacího centra, nová rozvodna VN a NN, rozvodny SKŘ a nový velín pro absorbéry (15x)
Inženýrská společnost ZPA Industry a.s., která se primárně zabývá realizacemi projektů průmyslových automatizací na klíč...
Systém odsíření spalin Elektrárny OpatoviceSystém odsíření spalin Elektrárny Opatovice (15x)
Díky úspěšnému výkonnostnímu testu systému odsíření v roce 2016, který se skládá ze dvou absorbérů založených na mokré v...