Nacházíte se:  Úvod    Rozhovory    Miloš Štěpanovský: „Děláme vše pro to, abychom od SÚJB dostali nové provozní povolení, a bude to s podmínkami.“

Miloš Štěpanovský: „Děláme vše pro to, abychom od SÚJB dostali nové provozní povolení, a bude to s podmínkami.“

Publikováno: 24.9.2015
Rubrika: Rozhovory, Jaderné

Miloš Štěpanovský je od 1. ledna 2015 novým ředitelem Jaderné elektrárny Dukovany. V době vrcholících příprav na podání oficiální žádosti o prodloužení licence na provozování elektrárny, jsme jej požádali o rozhovor.

Celý článek je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Na jedné straně se dlouho diskutuje o dostavbě bloků v lokalitě Dukovany, na straně druhé se hovoří o prodloužení provozu těch stávajících na dalších deset let. Existuje mnoho zastánců, ale i odpůrců… Není to pro vás vyčerpávající?

Vyčerpávající určitě nikoliv, ale spíše frustrující. Žijeme v blahobytu, v případě energií pak dokonce v přebytku. Zatím těžíme z toho, jak zodpovědně se chovali naši předchůdci. My se nyní ale obsáhle zabýváme a vyzdvihujeme nepodstatné záležitosti a odsouváme na druhou kolej zásadní otázku – jak zajistit dostatek elektrické energie pro další generace? Vyrobit elektřinu není jednoduché, stanovit si jasný směr a držet se jej je proto nutností. Z tohoto pohledu se opravdu nechováme k dalším generacím zodpovědně.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

„Nejlepší využití alternativního zdroje je ve spojení více zdrojů v jeden celek,“„Nejlepší využití alternativního zdroje je ve spojení více zdrojů v jeden celek,“ (38x)
uvedl v rozhovoru pro All for Power Milan Milata, jednatel Simeti spol. s r. o. Firma na okraji Prahy vyrábí unikátní vě...
Diagnostika asynchronních motorů metodou MCSADiagnostika asynchronních motorů metodou MCSA (37x)
Frekvenční analýza statorového proudu asynchronního motoru pod zatížením, jinak též nazývána MCSA (Motor Current Signatu...