Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    Dieselgenerátorové stanice BS1® od Zeppelin CZ zvyšují bezpečnost jaderných elektráren v Česku

Dieselgenerátorové stanice BS1® od Zeppelin CZ zvyšují bezpečnost jaderných elektráren v Česku

Publikováno: 5.10.2015
Rubrika: Jaderné

12. března 2011 došlo v jaderné elektrárně Fukušima II k vážné havárii, která významným způsobem ovlivnila konstrukci, výstavbu i provoz jaderných elektráren na celém světě. Tato elektrárna byla vybudována v letech 1976 až 1986 a obsahuje šest bloků, každý o výkonu 1 100 MW. 11. března 2011 zasáhlo východní pobřeží Japonska zemětřesení o síle 9,0 Richterovy stupnice. Následné tsunami s vlnami vysokými až 38 metrů způsobilo obrovské škody. V elektrárně Fukušima II byly zaplaveny nouzové dieselgenerátory zajišťující chlazení reaktorů při rozpadu veřejné sítě. Následkem toho došlo ve dnech 12. až 15. března postupně k havárii na 1., 2. a 4. bloku, kde vlivem přehřátí vybuchl nahromaděný vodík.

Celý článek (autor: Ing. Karel Kuchta, CSc., Energetické systémy - Marketing a rozvoj obchodu, Zeppelin CZ s.r.o.) je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Diesel generator stations BS1® from Zeppelin CZ enhance the safety of nuclear power plants in the Czech Republic

On March 12th 2011, there was a major accident that occurred in Fukushima II, which significantly influenced the design, construction and operation of nuclear power plants worldwide. This plant built between 1976 and 1986, comprises six blocks, each with an output of 1,100 MW. On March 11th 2011 the eastern coast of Japan was struck by an earthquake measuring 9.0 on the Richter scale. Subsequent tsunami with waves up to 38 meters high caused enormous damage. In Fukushima II the emergency diesel generators were flooded that were meant to provide cooling of the reactors in case of public network failure. As a result, between March 12th to 15th there was a chain of accidents on the 1st, 2nd and the 4th block where due to overheating accumulated hydrogen exploded.

Дизель-генераторная станция BS1R фирмы Zeppelin CZ повышает безопасность атомных электростанций в Чешской Республике

12 марта 2011 года произошла на атомной электростанции Фукусима II крупная авария, которая значительно повлияла на проектирование, строительство и эксплуатацию атомных электростанций во всем мире. Эта АЭС была построена в 1976 –1986 гг., и состоит из шести блоков, каждый мощностью 1100 МВт. 11 марта 2011 года ударило на восточном побережье Японии землетрясение силой 9,0 балла по шкале Рихтера. Последующее цунами с волнами высотой до 38 метров нанесло огромный ущерб. В электростанции Фукусима II были затоплены аварийные дизельные генераторы, обеспечивающие охлаждение реакторов при распаде сети общего пользования. В результате этого с 12 по 15 марта постепенно были зарегистрированы аварии на 1-м, 2-й и 4-м блоке, где из-за перегрева взорвался накопленный водород.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Vítkovice podepsaly po Rosatomu smlouvu i s WestinghouseVítkovice podepsaly po Rosatomu smlouvu i s Westinghouse (69x)
Společnosti Westinghouse Electric Company a Vítkovice, a.s., podepsaly 1. prosince 2011 v prostorách rezidence americkéh...
Rosatom jde v Číně do nové lokality: Podepsal smlouvy na 7. a 8. JE Tchien-wan a 3. a 4. blok JE Sü-ta-paoRosatom jde v Číně do nové lokality: Podepsal smlouvy na 7. a 8. JE Tchien-wan a 3. a 4. blok JE Sü-ta-pao (46x)
Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom vstupuje na čínský trh s dalším projektem, s reaktory VVER-1200. 7. března ...
Korejská společnost KHNP plánuje dostavět české jádro s lokálními firmami. Pozvala je i k zahraničním projektům (37x)
Korejská společnost Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) uspořádala v Praze první Česko-korejské fórum dodavatelů pro ...