Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Doosan Škoda Power rozšiřuje své aktivity o činnosti EPC dodavatele

Doosan Škoda Power rozšiřuje své aktivity o činnosti EPC dodavatele

Publikováno: 24.8.2015
Rubrika: Elektrárny, Lidé-Věci-Události

Úsek Servis/Retrofity a Modernizace podepsal jako EPC dodavatel smlouvu na obnovu havarované strojovny 190 MW v paroplynové elektrárně Meghnaghat v Bangladéši. Realizace projektu začala již v únoru 2015 na základě předběžné smlouvy, ale teprve v měsíci červnu se zakončila podpisem kontraktu skoro roční intenzivní práce na získání této zakázky. Doosan Škoda Power se tak po mnoha letech vrací na bangladéšský energetický trh.

Klíčová slova: Bangladéš, Doosan, elektrárna, EPC

Získat takto specifickou zakázku bylo obtížné především proto, že musela společnost Doosan Škoda Power přesvědčit malajského vlastníka a provozovatele elektrárny, inženýry a konzultanty vlastníka z Indie, a v neposlední řadě skupinu pojišťovatelů vedenou AIG, která zajišťuje financování obnovy elektrárny, že je tím nejlepším dodavatelem pro realizaci takto náročného projektu.

Projekt je pro Doosan Škoda Power atypický a současně zajímavý hned z několika důvodů. Předně se po mnoha letech firma vrací na bangladéšský energetický trh. Rovněž se jedná o první velký kontrakt s malajskou společností Powertec, která elektrárnu Meghnaghat vlastní. Další specifikum tohoto EPC projektu představuje dodávka a uvedení do provozu nové turbíny s generátorem o výkonu 190 MW japonského výrobce Fuji.

V rámci obnovy strojovny po nedávné havárii zajišťuje Doosan Škoda Power i kompletní inspekci a opravu příslušenství včetně rozsáhlé opravy základu turbosoustrojí, téměř nové elektro instalace a obnovu dalšího zařízení lokalizovaného na strojovně elektrárny. Tyto činnosti budou vyžadovat intenzivní spolupráci s dodavateli z Indie, Singapuru, Malaysie a dalších zemí.

Tímto projektem Doosan Škoda Power rozšiřuje portfolio aktivit jako dodavatel zodpovědný za dodávky případně rekonstrukce celých strojoven. Hodnota kontraktu dosahuje řádů sta milionů korun. 

O společnosti Doosan Škoda Power

Doosan Škoda Power, součást globálně působící firmy Doosan, respektive obchodní skupiny Turbo/Generator v rámci jednotky Doosan Heavy Industries & Construction. Je významným světovým výrobcem a dodavatelem zařízení pro elektrárny, především vybavení strojoven parních turbín. Její portfolio zahrnuje parní turbíny v rozpětí výkonů 10 až 1200 MW pro široký rozsah aplikací. V letošním roce slaví firma 111 let výroby parních turbín vlastního designu.

O skupině Doosan

Skupina Doosan byla založena v roce 1896. Je nejstarší firmou v Koreji a vyvinula se v přední mezinárodní firmu. Tvoří ji síť více než 4000 obchodních míst a zaměstnává 43 000 lidí v 35 zemích světa. Produktové portfolio firmy Doosan zahrnuje jaderné elektrárny, tepelné elektrárny, elektrárny na odsolování mořské vody i „zelenou“ energii. Dále např. odlitky a výkovky, systémy pro manipulaci s materiálem, komplexní řadu stavebního a strojního zařízení, obráběcí stroje, lodní dieselové motory, prostředky kolejové dopravy, stavebnictví, ocelové mosty atd.                                                                     

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (108x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
ČEZ Teplárenská, a. s., má nového generálního ředitele (47x)
Novým generálním ředitelem ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ se od 1. září stal Petr Hodek, který dosud působil na ...
Dodavatel oceli měl dvojí důvod k radosti (36x)
3. června 2011 oslavila společnost MUT Tubes, s.r.o. spolu se svojí dceřinou společností MUT Automotive, s.r.o. páté vý...