Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Tiskové zprávy    Další úspěch Doosan Škoda Power v Německu

Další úspěch Doosan Škoda Power v Německu

Publikováno: 17.3.2014
Rubrika: Tiskové zprávy, Elektrárny, Technologie, materiály

Doosan Škoda Power, člen skupiny Doosan, uzavřela kontrakt se španělskou firmou Iberdrola Ingeniería y Construcción. Plzeňský výrobce bude realizovat dodávku parní turbíny Škoda 116 MW včetně dalšího zařízení strojovny parní turbíny, tj. generátoru, kondenzátoru, teplofikačních ohříváků a technické pomoci při montáži. Zařízení je určeno pro německou paroplynovou elektrárnu Lichterfelde v Berlíně, která bude kromě elektrického proudu pro hlavní distribuční firmy působící v Berlíně dodávat i teplo pro vytápění města.

Klíčová slova: Doosan, parní turbíny, paroplynová elektrárna

Elektrárna Lichterfelde provozuje od roku 1972 parní turbíny o celkovém výkonu 432 MW v teplárenském režimu. Nová část elektrárny bude mít celkový elektrický výkon 300 MW včetně 116 MW z parní turbíny ŠKODA. Nově instalovaný tepelný výkon je cca 230 MWt. Pro Doosan Škoda Power představuje kontrakt finanční objem v řádech stovek milionů korun.

Vlastníkem a provozovatelem elektrárny je firma Vattenfall Europe GmbH. Hlavním dodavatelem celého projektu je již jmenovaná španělská firma Iberdrola Ingeniería y Construcción. Uvedení elektrárny do provozu je plánováno na konec roku 2016.

Dodávka pro Lichterfelde je od roku 2006 již pátým projektem v Německu, který Doosan Škoda Power realizuje. V předchozích případech se jednalo o parní turbíny pro spalovnu biomasy (Emlichheim 23 MW), spalovny komunálního odpadu (EVI Europark 60 MW a Hoechst 86 MW) a dále o průmyslovou turbínu 45 MW pro papírnu Stendal. Kontrakt Lichterfelde je tedy prvním určeným pro segment paroplynových elektráren v Německu.

O společnosti Doosan Škoda Power

Doosan Škoda Power, součást globálně působící firmy Doosan, respektive obchodní skupiny Turbo/Generator v rámci jednotky Doosan Heavy Industries & Construction je významným evropským výrobcem a dodavatelem zařízení pro elektrárny, především vybavení strojoven parních turbín. Její portfolio zahrnuje parní turbíny v rozpětí výkonů 10 až 1200 MW pro široký rozsah aplikací. Doosan Škoda Power je firma s více než stoletou tradicí výroby parních turbín.

O skupině Doosan

Skupina Doosan byla založena v roce 1896. Je nestarší firmou v Koreji a vyvinula se v přední mezinárodní firmu. Tvoří ji síť více než 4 000 obchodních míst a zaměstnává 43 000 lidí v 35 zemích světa. Produktové portfolio firmy Doosan zahrnuje jaderné elektrárny, tepelné elektrárny, elektrárny na odsolování mořské vody i „zelenou“ energii. Dále např. odlitky a výkovky, systémy pro manipulaci s materiálem, komplexní řadu stavebního a strojního zařízení, obráběcí stroje, lodní dieselové motory, prostředky kolejové dopravy, stavebnictví, ocelové mosty atd.            

                                   

Mediální partneři rubriky Technologie, materiály:

   

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Jednoduchý stroj pro přípravu trubek ke svařování (55x)
Problematické, časově náročné a ekonomicky nevýhodné způsoby přípravy trubek různých průměrů a tloušťek stěn pro potřeby...
Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (42x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
„Nároky na jadernou energetiku jsou extrémní. Mnohdy ani jedna velká bedna dokumentace nestačí,“„Nároky na jadernou energetiku jsou extrémní. Mnohdy ani jedna velká bedna dokumentace nestačí,“ (32x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Roman Baláž, obchodní ředitel MSA, a.s. Dolní Benešov. Pane řediteli, co do...