Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Firemní zpravodajství    Výsledky Doosan Škoda Power za rok 2014: Tržby přesáhly 9 miliard korun

Výsledky Doosan Škoda Power za rok 2014: Tržby přesáhly 9 miliard korun

Plzeňský výrobce turbín Doosan Škoda Power dosáhl v roce 2014 tržeb v hodnotě 9,1 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o 300 milionů korun. Společnost využila v loňském roce své výrobní kapacity na 100 % a získala nové zakázky za 4,6 miliardy korun. V letošním roce by měl objem nových zakázek přesáhnout 8 miliard korun. Klíčovým regionem s hlediska obchodu je v současnosti Latinská Amerika s celkovou instalovanou kapacitou 2,5 GW. Vedle své tradiční produkce slaví Doosan Škoda Power úspěchy i v segmentu solárních elektráren.

Klíčová slova: Škoda, Latinská Amerika

„Naše hospodářské výsledky jsou pozitivní a odrážejí dobrou práci celého našeho týmu. Za poslední dva roky jsme zvítězili v mnoha tendrech, přičemž velmi úspěšní jsme především v Latinské Americe, kde patříme v nových zakázkách vůbec k nejúspěšnějším firmám,“ uvedl Jiří Šmondrk, generální ředitel společnosti Doosan Škoda Power.

I v roce 2014 udržela Doosan Škoda Power 100% využití svých výrobních kapacit. Pokračovala i ve významných investicích do výzkumu a vývoje. „V součtu za roky 2013 a 2014 přesáhly investice do oblasti R&D půl miliardy korun (512 milionů). Naším cílem je držet naši technologii na nejvyšší možné úrovni a jsme hrdí na to, že je Plzeň globálním výzkumným centrem pro parní turbíny v rámci celé skupiny Doosan,“ uvedl Jiří Šmondrk. Ještě více, 645 milionů korun, investovala společnost do strojů, budov a IT.

Pro rok 2015 očekává Doosan Škoda Power nárůst objemu nových zakázek až na 8,2 miliardy korun, tržby by měly přesáhnout 7 miliard. Celkové investice jsou plánovány na částku 660 milionů korun.

Úspěchy v Latinské Americe a solárním segmentu

Významným teritoriem v oblasti nových zakázek je pro Doosan Škoda Power Latinská Amerika. „Do Latinské Ameriky dodáváme turbíny již 45 let, celkem tam máme instalovanou kapacitu 2,5 GW. Jen v letech 2012 až 2015 dosáhl celkový objem dodávek 7 miliard korun. O dalších zakázkách přitom momentálně jednáme,“ uvádí Jiří Šmondrk.

Po úspěšné participaci Doosan Škoda Power na stavbě elektrárny v australském Jemalongu v rámci projektu Vast Solar rozšířila společnost své aktivity i do odvětví solární energie. Momentálně se podílí na dvou projektech elektráren tzv. věžového typu v chilské poušti Atacama.

Jedná se o systém Tower and Storage, kdy sluneční paprsky jsou reflektovány množstvím obřích zrcadel na sluneční kolektor, který se nachází na vrcholu vysoké věže. Energie je uchovávána v roztavené soli až po dobu osmnácti hodin a může být kdykoliv uvolněna ve formě páry. Parní turbína Škoda pak přemění páru v elektrickou energii. Výhodou tohoto systému je možnost flexibilních dodávek energie, ve dne i v noci.

O společnosti Doosan Škoda Power

Doosan Škoda Power, součást globálně působící firmy Doosan, respektive obchodní skupiny Turbo/Generator v rámci jednotky Doosan Heavy Industries & Construction. Je významným evropským výrobcem a dodavatelem zařízení pro elektrárny, především vybavení strojoven parních turbín. Její portfolio zahrnuje parní turbíny v rozpětí výkonů 10 až 1200 MW pro široký rozsah aplikací. V letošním roce slaví firma 111 let výroby parních turbín vlastního designu.

O skupině Doosan

Skupina Doosan byla založena v roce 1896. Je nejstarší firmou v Koreji a vyvinula se v přední mezinárodní firmu. Tvoří ji síť více než 4000 obchodních míst a zaměstnává 43 000 lidí v 35 zemích světa. Produktové portfolio firmy Doosan zahrnuje jaderné elektrárny, tepelné elektrárny, elektrárny na odsolování mořské vody i „zelenou“ energii. Dále např. odlitky a výkovky, systémy pro manipulaci s materiálem, komplexní řadu stavebního a strojního zařízení, obráběcí stroje, lodní dieselové motory, prostředky kolejové dopravy, stavebnictví, ocelové mosty atd.                                                                     

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

VI. Mezinárodní energetické regulační fórum (75x)
Další, tentokrát již VI. Mezinárodní energetické regulační fórum proběhne 25. března 2010 Grand Hotel Bohemia, Králodvor...
Zdeněk Bauer se stal jednatelem společnosti E.ON Česká republikaZdeněk Bauer se stal jednatelem společnosti E.ON Česká republika (54x)
Novým jednatelem společnosti E.ON Česká republika se v polovině července stal Zdeněk Bauer. Posílí tak dosavadní vedení ...
Strojírny ArcelorMittal v Ostravě slaví v lednu 55 let od svého vznikuStrojírny ArcelorMittal v Ostravě slaví v lednu 55 let od svého vzniku (53x)
Na začátku letošního roku uplynulo 55 let od zrodu strojíren ArcelorMittal Engineering Products Ostrava (AMEPO). Ty vzni...