Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    Bezpečnost jaderných reaktorů: AREVA nabízí exkluzivní řešení nežádoucí akumulace plynů v chladících systémech reaktoru

Bezpečnost jaderných reaktorů: AREVA nabízí exkluzivní řešení nežádoucí akumulace plynů v chladících systémech reaktoru

Publikováno: 20.6.2014
Rubrika: Jaderné

AREVA podepsala s americkou strojírenskou společností NUCCORP Inc. smlouvu o exkluzivních dodávkách technologie Nuclear Grade Air Trap (NGATTM) pro jaderný průmysl. Toto zařízení pasivně monitoruje a reguluje nahromaděný vzduch a plyny v kapalinových bezpečnostních systémech jaderných elektráren.

Klíčová slova: AREVA, jaderný průmysl, NUCCORP

Hromadění vzduchu a plynů může ohrozit řádné fungování systémů nezbytných pro bezpečnost elektrárny, například systému pro nouzové chlazení aktivní zóny. NGATTM, jediné řešení svého druhu, nepřetržitě monitoruje nežádoucí hromadění  plynů a automaticky je odstraňuje ještě před tím, než se mohou dostat do klíčových rozvodů reaktoru.

Systém NGATTM eliminuje potřebu pravidelného odplyňování a ultrazvukového testování. Může tak pomocí snížit náklady a zvýšit efektivitu provozu elektrárny. Jednoduchý přístroj, který od Nuclear Energy Institute získal prestižní ocenění Top Industry Practice award, může být snadno instalován do stávajících elektráren.

„Pozice celosvětového exkluzivního dodavatele této inovativní technologie významně posílí naše vedoucí postavení v oblasti bezpečnostních systémů jaderných elektráren,“ řekl Philippe Samama, výkonný viceprezident AREVA pro Install Base Business Division a dodal: „Řešení je součástí programu Bezpečnostní aliance AREVY* a poskytuje jaderným elektrárnám služby, které neustále zvyšují bezpečnost v jejich reaktorech.“


* Program Bezpečnostní aliance AREVY nabízí řešení a služby, které vedou ke zvyšování bezpečnosti jaderných elektráren. V rámci tohoto programu již AREVA spustila více než 150 projektů pro 53 jaderných zařízení v 19 zemích světa.

O SPOLEČNOSTI AREVA:

AREVA dodává řešení pro výrobu energie s nízkou produkcí uhlíkatých plynů. Odbornost společnosti a její neúnavné prosazování zásad bezpečnosti, spolehlivosti, transparentnosti a etického chování určují standard v daném oboru. Její odpovědný přístup k rozvoji podnikání vychází z procesu trvalého zlepšování.

AREVA zaujímá v oblasti globální jaderné energetiky první místo a nabízí energetickým společnostem jedinečná integrovaná řešení, která pokrývají veškerá stádia palivového cyklu, projektu a výstavby jaderného reaktoru i související služby. Skupina současně rozšiřuje své činnosti do oblasti obnovitelných zdrojů energie – větrných a solárních elektráren, bioenergií, vodíkového cyklu a skladování energie – a to s cílem stát se jedním z celosvětových lídrů v tomto sektoru.

V těchto dvou hlavních oblastech zaměstnává AREVA 47 000 zaměstnanců, kteří pomáhají dodávat energii stále bezpečnějším, čistším a úspornějším způsobem pro co největší množství uživatelů. AREVA Group má sídlo v Paříži.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

První blok VVER-1200 se připravuje na regulovaný provozPrvní blok VVER-1200 se připravuje na regulovaný provoz (61x)
V 1. bloku jaderné elektrárny Novovoroněžská II s reaktorem VVER-1200 spouští ruská korporace pro atomovou energii Rosat...
„Pro první kontakt v Turecku bych se na poradenské firmy určitě nespoléhal. To si musí každý odpracovat sám,“... (59x)
... uvedl pro potřeby „Tureckého speciálu“ časopisu All for Power Martin Pecina, generální ředitel Vítkovice...
Vítkovice podepsaly po Rosatomu smlouvu i s WestinghouseVítkovice podepsaly po Rosatomu smlouvu i s Westinghouse (55x)
Společnosti Westinghouse Electric Company a Vítkovice, a.s., podepsaly 1. prosince 2011 v prostorách rezidence americkéh...