Nacházíte se:  Úvod    Paliva    Jaderné palivo    AREVA dodá jaderné palivo pro jordánský výzkumný reaktor

AREVA dodá jaderné palivo pro jordánský výzkumný reaktor

Publikováno: 23.4.2013
Rubrika: Jaderné palivo, Tiskové zprávy

AREVA podepsala kontrakt s korejským konsorciem KAERI/DAEWOO na dodávky palivových částic pro JRTR (Jordan Research and Training Reactor – Jordánský výzkumný a výcvikový reaktor), který je nyní ve výstavbě.

Klíčová slova: AREVA, jaderné palivo

Na základě dohody dodá AREVA jaderné palivo pro zahájení provozu a pro první výměnu paliva. Dodávka palivových článků je naplánována na začátek roku 2015.
Stavba výzkumného reaktoru JRTR konsorciem KAERI/DAEWOO je zásadním krokem k tomu, aby Jordánsko nabylo potřebných zkušeností pro jaderný výzkum a pro výrobu jaderné energie. AREVA je hrdá na to, že může být součástí tohoto projektu spolu s korejským konsorciem, které je jedním z dodavatelů výzkumného reaktoru. Je připravena nabídnout své zkušenosti i při projektu výstavby energetického jaderného reaktoru v Jordánsku, pro který v současné době již probíhá výběr dodavatele.
Benoît Bazire, senior vice prezident pro pohonné a výzkumné reaktory společnosti AREVA uvedl: „Po podpisu smlouvy na dodávky nízko obohaceného uranu pro společnost DAEWOO a na dodávky prototypu paliva konsorciu KAERI/DAEWOO v roce 2011, dokazuje tento úspěch kvalitu spolupráce mezi AREVOU a korejskými partnery v oblasti jaderného paliva pro výzkumné reaktory.“
Tepelný výkon JRTR bude 5 MW a může být v budoucnu rozšířen až na 10 MW. Bude využit k výzkumu neutronového záření, k výrobě radioisotopů pro lékařské účely a pro přípravu jordánských techniků a vědců.

O SPOLEČNOSTI AREVA:
AREVA dodává řešení pro výrobu energie s nízkou produkcí uhlíkatých plynů. Odbornost společnosti a její neúnavné prosazování zásad bezpečnosti, spolehlivosti, transparentnosti a etického chování určují standard v daném oboru. Její odpovědný přístup k rozvoji podnikání vychází z procesu trvalého zlepšování.
AREVA zaujímá v oblasti globální jaderné energetiky první místo a nabízí energetickým společnostem jedinečná integrovaná řešení, která pokrývají veškerá stádia palivového cyklu, projektu a výstavby jaderného reaktoru i související služby. Skupina současně rozšiřuje své činnosti do oblasti obnovitelných zdrojů energie – větrných a solárních elektráren, bioenergií, vodíkového cyklu a skladování energie – a to s cílem stát se jedním z celosvětových lídrů v tomto sektoru.
V těchto dvou hlavních oblastech zaměstnává AREVA 47 000 zaměstnanců, kteří pomáhají dodávat energii stále bezpečnějším, čistším a úspornějším způsobem pro co největší množství uživatelů. AREVA Group má sídlo v Paříži.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Jak se vyrábí jaderné palivoJak se vyrábí jaderné palivo (60x)
Postup fabrikace jaderného paliva ukázala novinářům 19. listopadu 2019 ruská palivová společnost TVEL. Ve výrobním závod...
Dělení CzechInvestu: Nová Agentura pro podnikání a inovace zjednoduší čerpání (51x)
Vláda dnes schválila návrh ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka na novelizaci zákona o podpoře malého a středního pod...
Padlo konečné investiční rozhodnutí o mořské části plynovodu South Stream (49x)
Na včerejší schůzce v italském Milanu projednalo představenstvo společnosti South Stream Transport klíčové záležitosti t...