Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    AREVA podepisuje smlouvu na dodání palivových článků jaderné elektrárně Gösgen ve Švýcarsku

AREVA podepisuje smlouvu na dodání palivových článků jaderné elektrárně Gösgen ve Švýcarsku

Publikováno: 19.8.2013
Rubrika: Jaderné, Tiskové zprávy, Paliva

AREVA získala zakázku na výrobu palivových článků pro pět kampaní v jaderné elektrárny Gösgen. V rámci této smlouvy AREVA švýcarské elektrárně Gösgen-Däniken AG (KKG) dodá 180 palivových článků, a to od roku 2018.

Klíčová slova: AREVA, palivové články, jaderná elektrárna

AREVA postavila jadernou elektrárnu Gösgen a od jejího uvedení do provozu v roce 1979 pro ni rovněž vyrábí palivové články. Skupina v současné době dovybavuje a také zdokonaluje technologie řízení a kontroly reaktoru s využitím digitálního systému TELEPERM ® XS.

„Tato smlouva posiluje pevný vztah vyvinutý mezi Gösgen-Däniken AG a AREVOU. Tím, že dodává služby v oblasti paliva i řízení reaktoru, potvrzuje konkurenceschopnost své integrované nabídky a posiluje svou pozici dodavatele pro jaderný průmysl ve Švýcarsku,“ vysvětluje Guillaume Dureau, Senior Executive Vice President Front End AREVA Business Group.

O SPOLEČNOSTI AREVA:

AREVA dodává řešení pro výrobu energie s nízkou produkcí uhlíkatých plynů. Odbornost společnosti a její neúnavné prosazování zásad bezpečnosti, spolehlivosti, transparentnosti a etického chování určují standard v daném oboru. Její odpovědný přístup k rozvoji podnikání vychází z procesu trvalého zlepšování.

AREVA zaujímá v oblasti globální jaderné energetiky první místo a nabízí energetickým společnostem jedinečná integrovaná řešení, která pokrývají veškerá stádia palivového cyklu, projektu a výstavby jaderného reaktoru i související služby. Skupina současně rozšiřuje své činnosti do oblasti obnovitelných zdrojů energie – větrných a solárních elektráren, bioenergií, vodíkového cyklu a skladování energie – a to s cílem stát se jedním z celosvětových lídrů v tomto sektoru.

V těchto dvou hlavních oblastech zaměstnává AREVA 47 000 zaměstnanců, kteří pomáhají dodávat energii stále bezpečnějším, čistším a úspornějším způsobem pro co největší množství uživatelů. AREVA Group má sídlo v Paříži.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (142x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
Arabelle, nejvýkonnější parní turbína na světěArabelle, nejvýkonnější parní turbína na světě (46x)
Společnost Alstom je předním světovým dodavatelem „konvenčních částí“ (strojoven) pro jaderné elektrárny a j...