Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    AREVA podepisuje smlouvu na dodání palivových článků jaderné elektrárně Gösgen ve Švýcarsku

AREVA podepisuje smlouvu na dodání palivových článků jaderné elektrárně Gösgen ve Švýcarsku

Publikováno: 19.8.2013
Rubrika: Jaderné, Tiskové zprávy, Paliva

AREVA získala zakázku na výrobu palivových článků pro pět kampaní v jaderné elektrárny Gösgen. V rámci této smlouvy AREVA švýcarské elektrárně Gösgen-Däniken AG (KKG) dodá 180 palivových článků, a to od roku 2018.

Klíčová slova: AREVA, palivové články, jaderná elektrárna

AREVA postavila jadernou elektrárnu Gösgen a od jejího uvedení do provozu v roce 1979 pro ni rovněž vyrábí palivové články. Skupina v současné době dovybavuje a také zdokonaluje technologie řízení a kontroly reaktoru s využitím digitálního systému TELEPERM ® XS.

„Tato smlouva posiluje pevný vztah vyvinutý mezi Gösgen-Däniken AG a AREVOU. Tím, že dodává služby v oblasti paliva i řízení reaktoru, potvrzuje konkurenceschopnost své integrované nabídky a posiluje svou pozici dodavatele pro jaderný průmysl ve Švýcarsku,“ vysvětluje Guillaume Dureau, Senior Executive Vice President Front End AREVA Business Group.

O SPOLEČNOSTI AREVA:

AREVA dodává řešení pro výrobu energie s nízkou produkcí uhlíkatých plynů. Odbornost společnosti a její neúnavné prosazování zásad bezpečnosti, spolehlivosti, transparentnosti a etického chování určují standard v daném oboru. Její odpovědný přístup k rozvoji podnikání vychází z procesu trvalého zlepšování.

AREVA zaujímá v oblasti globální jaderné energetiky první místo a nabízí energetickým společnostem jedinečná integrovaná řešení, která pokrývají veškerá stádia palivového cyklu, projektu a výstavby jaderného reaktoru i související služby. Skupina současně rozšiřuje své činnosti do oblasti obnovitelných zdrojů energie – větrných a solárních elektráren, bioenergií, vodíkového cyklu a skladování energie – a to s cílem stát se jedním z celosvětových lídrů v tomto sektoru.

V těchto dvou hlavních oblastech zaměstnává AREVA 47 000 zaměstnanců, kteří pomáhají dodávat energii stále bezpečnějším, čistším a úspornějším způsobem pro co největší množství uživatelů. AREVA Group má sídlo v Paříži.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Gazprom Export a Air Liquide podepsali Memorandum o spolupráci na rozvoji projektů výroby helia na východní Sibiři (71x)
Alexander Medveděv, místopředseda řídícího výboru Gazpromu a generální ředitel společnosti Gazprom Export a François Dar...
Gazprom Export a Linde podepsali Memorandum o spolupráci při výrobě helia (56x)
Místopředseda řídícího výboru Gazpromu a generální ředitel společnosti Gazprom Export Alexander Medveděv a Tom Blades, č...