Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    AREVA podepisuje smlouvu na dodání palivových článků jaderné elektrárně Gösgen ve Švýcarsku

AREVA podepisuje smlouvu na dodání palivových článků jaderné elektrárně Gösgen ve Švýcarsku

Publikováno: 19.8.2013
Rubrika: Jaderné, Tiskové zprávy, Paliva

AREVA získala zakázku na výrobu palivových článků pro pět kampaní v jaderné elektrárny Gösgen. V rámci této smlouvy AREVA švýcarské elektrárně Gösgen-Däniken AG (KKG) dodá 180 palivových článků, a to od roku 2018.

Klíčová slova: AREVA, palivové články, jaderná elektrárna

AREVA postavila jadernou elektrárnu Gösgen a od jejího uvedení do provozu v roce 1979 pro ni rovněž vyrábí palivové články. Skupina v současné době dovybavuje a také zdokonaluje technologie řízení a kontroly reaktoru s využitím digitálního systému TELEPERM ® XS.

„Tato smlouva posiluje pevný vztah vyvinutý mezi Gösgen-Däniken AG a AREVOU. Tím, že dodává služby v oblasti paliva i řízení reaktoru, potvrzuje konkurenceschopnost své integrované nabídky a posiluje svou pozici dodavatele pro jaderný průmysl ve Švýcarsku,“ vysvětluje Guillaume Dureau, Senior Executive Vice President Front End AREVA Business Group.

O SPOLEČNOSTI AREVA:

AREVA dodává řešení pro výrobu energie s nízkou produkcí uhlíkatých plynů. Odbornost společnosti a její neúnavné prosazování zásad bezpečnosti, spolehlivosti, transparentnosti a etického chování určují standard v daném oboru. Její odpovědný přístup k rozvoji podnikání vychází z procesu trvalého zlepšování.

AREVA zaujímá v oblasti globální jaderné energetiky první místo a nabízí energetickým společnostem jedinečná integrovaná řešení, která pokrývají veškerá stádia palivového cyklu, projektu a výstavby jaderného reaktoru i související služby. Skupina současně rozšiřuje své činnosti do oblasti obnovitelných zdrojů energie – větrných a solárních elektráren, bioenergií, vodíkového cyklu a skladování energie – a to s cílem stát se jedním z celosvětových lídrů v tomto sektoru.

V těchto dvou hlavních oblastech zaměstnává AREVA 47 000 zaměstnanců, kteří pomáhají dodávat energii stále bezpečnějším, čistším a úspornějším způsobem pro co největší množství uživatelů. AREVA Group má sídlo v Paříži.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Po transformaci vznikla společnost FramatomePo transformaci vznikla společnost Framatome (74x)
Vážení čtenáři, dovolte, abych Vás informoval, že společnost New NP, dceřiná společnost AREVA NP, založená jako součást...
ČEZ ESCO provede kompletní opravu obřího kotle pro TAMEH Czech, energetiku huti ArcelorMittal OstravaČEZ ESCO provede kompletní opravu obřího kotle pro TAMEH Czech, energetiku huti ArcelorMittal Ostrava (73x)
Společnost ČEZ Energetické služby, dcera ČEZ ESCO, získala zakázku na opravu kotle K11, který zajišťuje dodávky páry pro...
35 let JE Dukovany. Z polovojenského areálu jsme se stali organickou součástí regionu35 let JE Dukovany. Z polovojenského areálu jsme se stali organickou součástí regionu (57x)
12. února uplynulo přesně 35 let od dosažení minimálního kontrolovaného výkonu na 1. reaktorovém bloku JE Dukovany. Třet...