Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    AREVA nabízí další krok vpřed v bezpečnosti a výkonnosti reaktorů na trhu USA

AREVA nabízí další krok vpřed v bezpečnosti a výkonnosti reaktorů na trhu USA

Publikováno: 9.4.2013
Rubrika: Jaderné, Elektrárny, Tiskové zprávy

Americká Komise pro regulaci jaderných zdrojů (NRC – Nuclear Regulatory Commission) vydala povolení k použití nového simulačního systému ARCADIA® společnosti AREVA, který se využívá k analýze chování aktivní zóny v elektrárnách s tlakovodním reaktorem ve Spojených státech. Tento významný krok umožní společnosti AREVA nabízet širší portfolio produktů pro americký trh jaderné energetiky.

Klíčová slova: AREVA, jaderná energetika, tlakovodní reaktor

Systém ARCADIA® je schopný ve velkých detailech nasimulovat chování aktivní zóny reaktoru. Díky tomu jsou významně zredukovány nejistoty ve výpočtech, což umožňuje lepší provozní výsledky a vyšší bezpečnost reaktoru. AREVA je tak nyní schopná nabídnout svým zákazníkům po celém světě nejpokročilejší výpočtový model pro průmyslové využití.
Některé metody využívané systémem ARCADIA® již byly použity k interním studiím bezpečnosti reaktoru EPR™ společnosti AREVA.
„Povolení Americké Komise pro regulaci jaderných zdrojů systému ARCAIDA® je důkazem úspěchu naší globální skupiny zakládající na úspěchu stovek operačních cyklů. ARCADIA® nabízí pokročilé řešení k posílení bezpečnosti jaderných elektráren s tlakovodním reaktorem,“ řekl Markus Birkhofer, Fuel Business Unit Executive Vice President.
AREVA plánuje využívat systém ARCADIA® po celém světě.

O SPOLEČNOSTI AREVA:
AREVA dodává řešení pro výrobu energie s nízkou produkcí uhlíkatých plynů. Odbornost společnosti a její neúnavné prosazování zásad bezpečnosti, spolehlivosti, transparentnosti a etického chování určují standard v daném oboru. Její odpovědný přístup k rozvoji podnikání vychází z procesu trvalého zlepšování.
AREVA zaujímá v oblasti globální jaderné energetiky první místo a nabízí energetickým společnostem jedinečná integrovaná řešení, která pokrývají veškerá stádia palivového cyklu, projektu a výstavby jaderného reaktoru i související služby. Skupina současně rozšiřuje své činnosti do oblasti obnovitelných zdrojů energie – větrných a solárních elektráren, bioenergií, vodíkového cyklu a skladování energie – a to s cílem stát se jedním z celosvětových lídrů v tomto sektoru.
V těchto dvou hlavních oblastech zaměstnává AREVA 47 000 zaměstnanců, kteří pomáhají dodávat energii stále bezpečnějším, čistším a úspornějším způsobem pro co největší množství uživatelů. AREVA Group má sídlo v Paříži.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (109x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
Arabelle, nejvýkonnější parní turbína na světěArabelle, nejvýkonnější parní turbína na světě (43x)
Společnost Alstom je předním světovým dodavatelem „konvenčních částí“ (strojoven) pro jaderné elektrárny a j...