Nacházíte se:  Úvod    Teplárenství    Teplárnu v Plané, poskytující podpůrné služby, pohání motory Rolls-Royce

Teplárnu v Plané, poskytující podpůrné služby, pohání motory Rolls-Royce

Publikováno: 18.5.2015
Rubrika: Teplárenství, Kogenerace, decentrální energ.

První kogenerační jednotka na zemní plyn v regionu Tábor a Sezimovo Ústí provozuje čtyři výkonné „medium-speed“ plynové motory společnosti Rolls-Royce. Dodávají téměř 37 MW elektřiny a tepla místním provozům i domácnostem. Motory, které jsou konstruovány a vyráběny na montážní lince Bergen Engines společnosti Rolls-Royce v Norsku, významně přispívají k ekologické budoucnosti regionu i celé země.

Klíčová slova: kogenerační jednotka, zemní plyn, Rolls-Royce

Celý článek (autor: Nina Felicitas Kunziová, Bergen Engines AS e-mail: nina.kunzi@rolls-royce.com www.rolls-royce.com/bergen) je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Roll-Royce motors drive the power plant in Planá that provides supporting services

The first cogeneration unit for natural gas in the region of Tábor and Sezimovo Ústí operates four Rolls-Royce high-performance “medium-speed” gas motors. They supply almost 37 MW of electricity and heat to local operations and households. The motors, which are constructed and manufactured on a Rolls-Royce Bergen Engines assembly line in Norway, significantly contribute to the environmental future of the region and entire country.

Теплоэлектростанция в Плане, которая предоставляет вспомогательные услуги, использует моторы Роллс-Ройс

Первая когенерационная единица, работающая на природном газе в регионе Табор и Сезимово Усти, использует четыре мощных „edium-speed“ газовых мотора компании Rolls-Royce. Теплостанция производит и поставляет почти 37 MW электричества и тепла местному производству и домашним хозяйствам. Моторы, которые сконструированы и произведены на монтажной линии Bergen Engines компании Rolls-Royce в Норвегии, вносят весомый вклад в улучшение экологической ситуации в регионе и во всем мире.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Modernizace teplárny Zelená louka: Ekologizace energetického zdroje s využitím fluidního spalování a OZE – I. etapaModernizace teplárny Zelená louka: Ekologizace energetického zdroje s využitím fluidního spalování a OZE – I. etapa (37x)
Teplárna závodu Synthesia, a.s. "Zelená louka" zahájila provoz v letech 1953 a 1954. Je provozována celoročně a spolu s ...
Sledujte živé vysílání z Dnů teplárenství a energetiky (35x)
      Ve dnech 23 až 25. dubna 2014 proběhnou Dny teplárenství energetiky. Teplárenské sdružení pořádá tuto akci již ...
Gazprom loni zvýšil vývoz do Německa na nový rekord (34x)
(ČTK) - Ruská plynárenská společnost Gazprom zvýšila loni vývoz zemního plynu do Německa o deset procent na nový rekord ...