Nacházíte se:  Úvod    Údržba    Měření a regulace    Metrologie a její význam

Metrologie a její význam

Publikováno: 3.1.2016
Rubrika: Měření a regulace

Metrologie je jako vědní disciplína přirozenou a nedílnou součástí našeho každodenního života, dokonce tak přirozenou, že si její vliv zpravidla ani neuvědomujeme. K našemu prvnímu setkání s metrologií dochází okamžitě po narození, kdy jsme účastníky prvního vážení, měření délek, teploty a tlaku.

Klíčová slova: JSP, metrologie, měření a regulace

Celý článek (autor: Ing. Pavel Urban, vedoucí AKL/AMS JSP, s. r. o.) je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Metrology and its Significance

Metrology as a scientific discipline is a natural and integral part of our everyday lives; indeed, it is so natural that we usually are not even aware of its influence. Our first encounter with metrology occurs immediately after birth, when we are participants of the first weighing, measuring of length, temperature and pressure.

Метрология и ее значение

Метрология является научной дисциплиной, которая стала естественной и неотъемлемой частью нашей повседневной жизни, причем так естественной, что ее влияние даже не осознаем. Наша первая встреча с метрологией происходит сразу же после нашего рождения, когда мы становимся участниками первого взвешивания, измерения длины, температуры и давления.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Měření teplot ve spalovací komoře kotlů K2 a K3 spalovny SAKO v Brně Měření teplot ve spalovací komoře kotlů K2 a K3 spalovny SAKO v Brně (24x)
Měření teplot ve spalovacích komorách kotlů je nedílnou součástí modelování spalovacích procesů. Je to nezbytná nástroj,...
Vibrace vyvolané prouděním tekutiny a jejich hodnoceníVibrace vyvolané prouděním tekutiny a jejich hodnocení (19x)
K interakci pevné a tekuté fáze dochází v celé škále inženýrských staveb, jako jsou např. chladící věže, komíny, mosty, ...
Nosným tématem konference JSP byla chemická analýza vody, páry a analýza spalin (19x)
Osmý ročník odborné konference „Nové trendy v oboru měření a regulace“ se konala 26. února 2015 v Konferenčním centru Ci...