Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Lidé-Věci-Události    Ministr Mládek se na MSV v Brně setkal se zástupci podnikatelské sféry

Ministr Mládek se na MSV v Brně setkal se zástupci podnikatelské sféry

Publikováno: 1.10.2014
Rubrika: Lidé-Věci-Události

V rámci druhého dne své návštěvy 56. mezinárodního strojírenského veletrhu se ministr Mládek setkal se zástupci zemí, které patří nejen k největším vystavovatelům, ale i k nejzajímavějším obchodním partnerům pro české exportéry.

Klíčová slova: MSV

Hned ráno ministr Mládek navštívil konferenci Čína – partner pro český export, kde rovněž krátce pohovořil o možnostech rozvoje vzájemných obchodních vztahů. "Věříme, že v současnosti existuje řada možností participace českých firem v oblastech vymezených pětiletým plánem rozvoje Čínské lidové republiky na projektech v tradičních oblastech, jako je energetika, důlní průmysl, strojírenství, ale i v řadě dalších průmyslových oborů, jakými jsou např. letectví a letecký průmysl, technologie pro ochranu životního prostředí, ochrana vodních zdrojů, zdravotnictví či zemědělství. Významný je i potenciál ve službách, například v turismu a v oborech poradenství, standardů a certifikace," přiblížil ministr.

I dalším bodem jeho programu bylo setkání se zástupci významného českého obchodního partnera, konkrétně ministr navštívil akci Business den Ruské federace. I při této příležitosti zdůraznil snahu podporovat hospodářskou spolupráci jak mezi českými a ruskými podnikatelskými subjekty, tak i mezi regiony obou zemí. "V letošním roce čelíme velmi složité mezinárodně politické situaci, která má bohužel nezanedbatelné ekonomické dopady. Nehledě na to zůstává ruský trh pro české podnikatele zajímavý a důležitý. V současné době Ministerstvo průmyslu a obchodu spolu dalšími rezorty rozpracovává opatření zaměřená na minimalizaci dopadů současné krize. Česká republika ruský trh v žádném případě neopouští a je připravena své dosavadní těžce získávané pozice tvrdě hájit," uvedl dále Mládek.

Ministr se následně zastavil na společném stánku Ministerstva průmyslu a obchodu a agentury CzechTrade, který nabízel pro přítomné podnikatele řadu služeb. K dispozici byl např. exportní konzultant schopný zájemcům nabídnout a představit možnosti podpory ze strany agentury. Součástí stánku byla též i zázemí pro setkávání českých a zahraničních podnikatelů.

V rámci veletrhu bylo rovněž za přítomnosti velvyslanců České a Slovenské republiky a zástupců českého Ministerstva průmyslu a obchodu a slovenského ministerstva hospodárstva podepsáno Memorandum o spolupráci na projektech v oblasti energetiky na třetích trzích. Signatáři memoranda byly společnosti Škoda Praha a.s., Slovenské energetické strojárne, a.s., Česká exportní banka a Exportno-importná banka Slovenskej republiky.

Odpoledne pak ministr Mládek navštívil seminář organizovaný Hospodářskou komorou na téma Exportní a podnikatelské příležitosti v Ázerbájdžánu, kde rovněž vystoupil s krátkým úvodním slovem. "Ázerbájdžán představuje nejvýznamnějšího obchodního a s ohledem na dodávky ropy i strategického partnera České republiky z regionu jižního Kavkazu. Ázerbájdžánský trh je pro Českou republiku velmi perspektivní. Vysoké příjmy do státního rozpočtu plynoucí z vývozu ropy a plynu stimulují poptávku po zahraničním zboží i v oblasti strojírenství a umožňují financovat investiční a modernizační projekty země, což je skvělá příležitost pro české firmy," vysvětlil význam tohoto teritoria.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


Fotogalerie
Vystoupení ministra Mládka na semináři Exportní a podnikatelské příležitosti v ÁzerbájdžánuPřivítání ministra na stánku MPONávštěva společného stánku MPO a agentury CzechTradeKonference Čína partner pro česky export

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

VI. Mezinárodní energetické regulační fórum (70x)
Další, tentokrát již VI. Mezinárodní energetické regulační fórum proběhne 25. března 2010 Grand Hotel Bohemia, Králodvor...
Zdeněk Bauer se stal jednatelem společnosti E.ON Česká republikaZdeněk Bauer se stal jednatelem společnosti E.ON Česká republika (64x)
Novým jednatelem společnosti E.ON Česká republika se v polovině července stal Zdeněk Bauer. Posílí tak dosavadní vedení ...
Strojírny ArcelorMittal v Ostravě slaví v lednu 55 let od svého vznikuStrojírny ArcelorMittal v Ostravě slaví v lednu 55 let od svého vzniku (60x)
Na začátku letošního roku uplynulo 55 let od zrodu strojíren ArcelorMittal Engineering Products Ostrava (AMEPO). Ty vzni...