Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    EDU+ a neviditelné proměny elektrárny Dukovany

EDU+ a neviditelné proměny elektrárny Dukovany

Publikováno: 19.2.2014, Aktualizováno: 22.2.2014 13:06
Rubrika: Jaderné, Tiskové zprávy

V Jaderné elektrárně Dukovany probíhá závěr modernizace vnitřní vestavby chladící věže č. 2. Navenek jakoby se nic nedělo ale uvnitř panuje čilý ruch. Staré „vnitřnosti“ věží se demontují a vynášejí, aby se nahradily novými, které vydrží i dalších 30 let provozu  elektrárny.

Tuto investici, která se bude v JE Dukovany opakovat ještě pětkrát (z osmi věží jsou zatím zrekonstruovány tři)  realizuje PREFA KOMPOZITY a.s. z kompozitních materiálů (sklolaminátů). Původní dřevěné vestavby chladících věží, které se nyní vyměňují,  vydržely úctyhodných  30 let nepřetržitého provozu ve 100% vlhkosti. Nové kompozitní vestavby mají životnost ještě vyšší a umožní elektrárně provoz za rok 2035. Probíhající modifikace vestaveb představují v Evropě zatím unikátní řešení.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


Fotogalerie

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Evropská komise schválila systém udílení státních zakázek v projektu JE Paks 2Evropská komise schválila systém udílení státních zakázek v projektu JE Paks 2 (77x)
János Lázár, maďarský šéf úřadu vlády, 17. 11. 2016 oznámil, že Evropská komise dokončila řízení ve věci předpokládaného...
Reaktor AP1000™ od Westinghouse zaručuje bezpečnost a přináší úspory (71x)
Všude ve světě dochází k renesanci jaderné energetiky a reaktor typu AP1000™ (dále AP1000) od firmy Westinghouse s...
Jádro přitahuje stále více návštěvníků. Jadernou Elektrárnu Temelín navštívilo loni rekordních 26.875 návštěvníků. (52x)
Informační centra (IC) jaderných elektráren Dukovany a Temelín shlédlo v roce 2007 dohromady 55.693 návštěvníků, což je ...