Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    Dukovany zmodernizovaly další výrobní blok

Dukovany zmodernizovaly další výrobní blok

Publikováno: 17.1.2011
Rubrika: Jaderné

O tomto víkendu zahájil 4. výrobní blok poslední fázi modernizace, zvyšování výkonu. Od pátku je v 144hodinovém průkazném chodu na novém výkonu 500 MWe. Během něho prokazuje dlouhodobou zatížitelnost tímto výkonem a další provozní parametry.

Čtvrtý výrobní blok tak završuje dlouhou odstávku na výměnu paliva a revize a modernizaci zařízení. Tato odstávka začala již na podzim loňského roku, byla ukončena o vánocích 2010, kdy začala elektrárna pracovat s modernizovaným zařízením. Sérií ověřovacích testů spolupráce nových zařízení na různých výkonových hladinách se minulý pátek propracovala k poslednímu testu, kterým je tzv. 144 hodinový průkazný chod. V něm elektrárna prokáže dlouhodobou schopnost provozu modernizovaného 4. bloku na novém výkonu a změří řadu stabilizovaných parametrů bloku na novém výkonu.

V letošním roce dojde k obdobné modernizaci ještě jednou a to na 1. výrobním bloku. Na konci srpna bude 1. blok odstaven pro výměnu paliva, kontrolu tlakové nádoby reaktoru a provedení modernizace Bude odstaven na téměř tři měsíce. Přes tuto dlouhou odstávku ale Dukovany plánují v roce 2011 druhou největší výrobu v historii a to 14 miliard a 322 milionů kilowatthodin elektrřiny. Jaderná elektrárna Dukovany vyrobila za dobu svého provozu (od zahájení výroby před 26 lety) celkem 323 miliard kWh.


Provoz bloků 17. ledna 2011 v 7.00 hodin:

1. blok 468 MW
2. blok 461 MW
3. blok 500 MW
4. blok 500 MW – 144 hodinový průkazný chod

 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Arabelle, nejvýkonnější parní turbína na světěArabelle, nejvýkonnější parní turbína na světě (46x)
Společnost Alstom je předním světovým dodavatelem „konvenčních částí“ (strojoven) pro jaderné elektrárny a j...
AREVA podepsala servisní smlouvu s americkou společnosti PSEG Nuclear (37x)
AREVA podepsala dlouhodobou smlouvu s PSEG Nuclear na údržbu tří reaktorů jaderných elektráren Salem a Hope Creek v Sale...