Nacházíte se:  Úvod    Plynárenství    Využití energie stlačeného zemního plynu v expanzní turbíně s předehřevem nad 150°C

Využití energie stlačeného zemního plynu v expanzní turbíně s předehřevem nad 150°C

Publikováno: 16.6.2015
Rubrika: Plynárenství

V tomto článku se chci zaměřit na možnost využití energie stlačeného zemního plynu (dále ZP) k výrobě elektrické energie. ZP je dopravován na delší vzdálenosti plynovody při tlaku až 6 MPa. ZP se pro transport stlačuje na tento tlak, z důvodu menších tlakových ztrát a menší dimenze potrubí při zachování průtočného množství. Pro distribuci ke konečným zákazníkům, se musí snížit jeho tlak na požadovanou hodnotu.

Celý článek (autoři: Ing. Libor Pilch, doc. Ing. Jiří Mika, CSc., Vysoká škola Baňská – Technická univerzita Ostrava) je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Utilisation of compressed natural gas energy in an expansion turbine preheated to over 150°C

In this article I want to focus on the possibility of utilising compressed natural gas energy (NG) for the generation of electrical energy. NG is transported over longer distances by gas pipelines at a pressure of up to 6 MPa. NG is compressed to this pressure for transport due to smaller pressure losses and the smaller size of the piping while maintaining the once-through amount. It pressure must be reduced to the required value for distribution to end customers.

Использование энергии сжатого природного газа в расширительной турбине с разогревом более 150・・C

В этой статье рассказывается о возможностях использования энергии сжатого природного газа (далее ZP) для производства электрической энергии. ZP транспортируется на большие расстояния при помощи газопроводов под давлением до 6 Mрa. Такое давление необходимо для меньших затрат и меньшего износа трубопровода при сохранении необходимой проточности. Для дистрибуции к конечному заказчику давление газа должно быть снижено до необходимого уровня.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Využití expandérů při redukci tlaku zemního plynuVyužití expandérů při redukci tlaku zemního plynu (30x)
Hlavním úkolem redukčních stanic v zařazených rozvodech zemního plynu (ZP) je snížení tlaku rozvodů z tranzitních p...
Novým generálním sekretářem České plynárenské unie se stal Oldřich PetržilkaNovým generálním sekretářem České plynárenské unie se stal Oldřich Petržilka (28x)
V pondělí 22. března 2010 se v Praze sešlo prezidium České plynárenské unie (ČPU), aby jmenovalo nového generálního sekr...
Válcovna trub Třineckých železáren slaví 130 let a pozve  lidi do provozu Válcovna trub Třineckých železáren slaví 130 let a pozve lidi do provozu (23x)
Ropné vrty s vysokou přesností, potrubí pro těžbu břidlicového plynu, ale i konstrukce nové haly svinovského nádraží či ...