Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Klasické    V Elektrárně Opatovice zprovozní nové kotle a filtry ještě letos

V Elektrárně Opatovice zprovozní nové kotle a filtry ještě letos

Publikováno: 22.9.2015
Rubrika: Klasické, Rozhovory

Elektrárny Opatovice (EOP) jsou největším dodavatelem tepla ve východních Čechách a patří také mezi největší dodavatele tepla v České republice. Polovinu vyrobeného tepla distribuují více než 60 tisícům domácností v Hradci Králové, Pardubicích a Chrudimi. Druhá polovina vyrobeného tepla je dodávána institucím a společnostem, které tvoří infrastrukturu měst. Jedním z aktuálních témat, které se v EOP řeší, je ekologický program. V rámci 21. ročníku Dne teplárenství a energetiky, kterou pořádala společnost Exponex a záštitu převzalo Teplárenské sdružení ČR, jsme v rámci živého televizního vysílání hovořili s Martinem Sýkorou, manažerem vztahů s veřejností společnosti Elektrárny Opatovice – člen skupiny EP Energy. Záznam je ke stažení na www.allforpower.cz v rubrice Video. A co jsme se dozvěděli? Přečtěte si rozhovor.

Celý článek je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Nebudu se Vás ptát, proč jste se rozhodli realizovat ekologický program ve vaší elektrárně, ale zeptám se rovnou, co přinese?

Naším hlavním dlouhodobým cílem je spolehlivá výroba a dodávka tepla našim zákazníkům, šetrná k životnímu prostředí. Ekologický program naplní tyto cíle a umožní plnit po roce 2016 legislativou stanovené limity emisí oxidů síry, dusíku a tuhých znečišťujících látek. Rád bych zde zmínil, že například u zmiňovaných TZL již tyto limity plníme. Ekologický program umožní udržet SZT v našem regionu v provozu a konkurenceschopnou i pro další desetiletí. To je myslím pozitivní zpráva pro naše stávající klienty, že v nás mají stabilního partnera, který je schopen zajistit dodávky tepla i v dalších letech.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Michal Enžl: Do energetiky se tlačí i firmy, které nemají s tímto oborem žádné zkušenosti (54x)
Do energetiky se tlačí i firmy, které nemají s tímto oborem žádné zkušenosti. I na toto téma hovořili s Michalem Enžlem ...
„Mezi jednotlivými patry pyramidy nakládání s odpady chybí motivace a jasné sankce,“„Mezi jednotlivými patry pyramidy nakládání s odpady chybí motivace a jasné sankce,“ (52x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Ing. Jiří Kratochvil, ředitel společnosti, SAKO Brno, a.s....
Dodávka turbinového ostrova s parní turbinou ŠKODA pro paroplynový zdroj v Počeradech (47x)
ŠKODA POWER, a Doosan company získala v polovině roku 2009 kontrakt od společnosti ŠKODA PRAHA Invest na dodávku turbino...