Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Klasické    V Elektrárně Opatovice zprovozní nové kotle a filtry ještě letos

V Elektrárně Opatovice zprovozní nové kotle a filtry ještě letos

Publikováno: 22.9.2015
Rubrika: Klasické, Rozhovory

Elektrárny Opatovice (EOP) jsou největším dodavatelem tepla ve východních Čechách a patří také mezi největší dodavatele tepla v České republice. Polovinu vyrobeného tepla distribuují více než 60 tisícům domácností v Hradci Králové, Pardubicích a Chrudimi. Druhá polovina vyrobeného tepla je dodávána institucím a společnostem, které tvoří infrastrukturu měst. Jedním z aktuálních témat, které se v EOP řeší, je ekologický program. V rámci 21. ročníku Dne teplárenství a energetiky, kterou pořádala společnost Exponex a záštitu převzalo Teplárenské sdružení ČR, jsme v rámci živého televizního vysílání hovořili s Martinem Sýkorou, manažerem vztahů s veřejností společnosti Elektrárny Opatovice – člen skupiny EP Energy. Záznam je ke stažení na www.allforpower.cz v rubrice Video. A co jsme se dozvěděli? Přečtěte si rozhovor.

Celý článek je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Nebudu se Vás ptát, proč jste se rozhodli realizovat ekologický program ve vaší elektrárně, ale zeptám se rovnou, co přinese?

Naším hlavním dlouhodobým cílem je spolehlivá výroba a dodávka tepla našim zákazníkům, šetrná k životnímu prostředí. Ekologický program naplní tyto cíle a umožní plnit po roce 2016 legislativou stanovené limity emisí oxidů síry, dusíku a tuhých znečišťujících látek. Rád bych zde zmínil, že například u zmiňovaných TZL již tyto limity plníme. Ekologický program umožní udržet SZT v našem regionu v provozu a konkurenceschopnou i pro další desetiletí. To je myslím pozitivní zpráva pro naše stávající klienty, že v nás mají stabilního partnera, který je schopen zajistit dodávky tepla i v dalších letech.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

René Mrajca z Elpro-Energo: Staré transformátory zdražují elektřinu (35x)
V rámci veletrhu Ampér 2012 jsme si pozvali do studia i René Mrajcu ze společnosti Elpro-Energo, s. r. o.Ten mimo jiné p...
TESPO engineering s.r.o. a energetika v roce 2019: Zajímavé aplikace, netradiční řešení problémů v oblastech pohonů a dopravy palivaTESPO engineering s.r.o. a energetika v roce 2019: Zajímavé aplikace, netradiční řešení problémů v oblastech pohonů a dopravy paliva (29x)
Naše firma TESPO engineering s.r.o. dlouhodobě patří mezi firmy, které se nebojí vyvíjet, vymýšlet, a především také rea...
„Nejlepší využití alternativního zdroje je ve spojení více zdrojů v jeden celek,“„Nejlepší využití alternativního zdroje je ve spojení více zdrojů v jeden celek,“ (29x)
uvedl v rozhovoru pro All for Power Milan Milata, jednatel Simeti spol. s r. o. Firma na okraji Prahy vyrábí unikátní vě...