Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Turbína nového bloku K7 úspěšně přifázována

Turbína nového bloku K7 úspěšně přifázována

Publikováno: 4.9.2013, Aktualizováno: 6.9.2013 09:38
Rubrika: Elektrárny, Energetické strojírenství

Turbína nového bloku kladenské elektrárny, kterou provozuje společnost Alpiq Generation (CZ) s.r.o., byla 26. srpna 2013 úspěšně přifázována a připojena do české energetické soustavy. Tato akce byla provedena po obdržení souhlasu Ministerstva průmyslu a obchodu se zkušebním provozem a licence na výrobu elektřiny a tepla od Energetického regulačního úřadu.

Klíčová slova: turbína, Alpiq, energetická soustava

V první fázi bude turbína provozována ve zkušebním provozu a zároveň budou probíhat další zkoušky a testování systému.

S čistou kapacitou 135 megawattů, o 101 megawattů vyšší než jeho předchůdce, bude blok vysoce účinný a šetrný k životnímu prostředí. Nahrazovaný blok, který byl uveden do provozu v druhé polovině 70. let, již nebude v budoucnu splňovat nové emisní předpisy Evropské unie, které budou platit od 1. ledna 2016.

Nový blok významně zvýší výkon elektrárny v Kladně. Elektrárna bude tudíž schopna dodávat více elektřiny na úrovní lokální, regionální a národní. Zároveň i do budoucna zajistí spolehlivé dodávky tepla pro město Kladno. Zvýšení tepelného výkonu také dovolí budoucí rozšíření distribuční soustavy a potenciální připojení nových zákazníků.

Alpiq Generation (CZ) s.r.o. - Nezávislý výrobce energie v Kladně a ve Zlíně

Společnost je 100% vlastněná švýcarským energetickým holdingem Alpiq Group. V Kladně a ve Zlíně provozuje moderní kogenerační zdroje na výrobu elektřiny a tepla, které splňují ekologické normy ČR a EU. Výkon kladenské elektrárny dosahuje 415 MWe, výkon zlínského zdroje 66 MWe. Společnost se tak řadí mezi největší nezávislé výrobce energie v České republice. Díky poskytování podpůrných služeb také výrazně přispívá ke stabilitě energetické soustavy ČR. Alpiq Generation (CZ) s.r.o. zaměstnává více než 400 pracovníků.

Více informací o Alpiq Generation (CZ): www.generation.alpiq.cz

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Češi dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně ŽelinaČeši dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně Želina (50x)
Po úspěšně skončených komplexních zkouškách odstartovala dnes provoz dvojice tzv. vírových turbín v areálu malé vodní el...
Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (38x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
Válcovna trub Třineckých železáren slaví 130 let a pozve  lidi do provozu Válcovna trub Třineckých železáren slaví 130 let a pozve lidi do provozu (31x)
Ropné vrty s vysokou přesností, potrubí pro těžbu břidlicového plynu, ale i konstrukce nové haly svinovského nádraží či ...