Nacházíte se:  Úvod    Rozhovory    „Rozhodování o investici ve spojení s novou legislativou trvá dlouho. Zásadní vliv však má nestabilita energetického sektoru. Na vše je pak málo času,“...

„Rozhodování o investici ve spojení s novou legislativou trvá dlouho. Zásadní vliv však má nestabilita energetického sektoru. Na vše je pak málo času,“...

Publikováno: 13.6.2016
Rubrika: Rozhovory, Ekologické projekty, Teplárenství

... uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Ing. Lubomír Nečas ze společnosti TENZA, a.s., ředitel výstavby Odsíření spalin v Teplárně České Budějovice.

Klíčová slova: TENZA, odsíření spalin, teplárna

Celý článek je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Vaše společnost stála u vybudování zařízení na odsíření spalin kotlů K11 a K12 technologií mokré vápencové vypírky a zařízení na snížení emisí dusíku u kotle K11 v českobudějovické teplárně. Byla tato akce v něčem odlišná oproti vašim jiným referencím v jiných teplárnách?

Bylo to poprvé, kdy jsme v rámci ekologizace zdroje dodávali jak odsiřovací jednotku, tak prováděli primární a sekundární opatření na některém z připojených kotlů. Nicméně tento samotný fakt neznamenal žádné komplikace, neboť dispozičně i subdodavatelsky se jednalo o dva samostatné celky, a tyto si řídily samostatně dva týmy s příslušnou odborností. Složitější a zejména náročnější však bylo organizačně a kapacitně začlenit realizaci tohoto projektu do souběhu dalších velkých odsiřovacích projektů, které naše společnost v daném období realizovala v Elektrárnách Opatovice a v Teplárně Karviná.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Michal Enžl: Do energetiky se tlačí i firmy, které nemají s tímto oborem žádné zkušenosti (64x)
Do energetiky se tlačí i firmy, které nemají s tímto oborem žádné zkušenosti. I na toto téma hovořili s Michalem Enžlem ...
„Mezi jednotlivými patry pyramidy nakládání s odpady chybí motivace a jasné sankce,“„Mezi jednotlivými patry pyramidy nakládání s odpady chybí motivace a jasné sankce,“ (47x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Ing. Jiří Kratochvil, ředitel společnosti, SAKO Brno, a.s....
Modernizace teplárny Zelená louka: Ekologizace energetického zdroje s využitím fluidního spalování a OZE – I. etapaModernizace teplárny Zelená louka: Ekologizace energetického zdroje s využitím fluidního spalování a OZE – I. etapa (37x)
Teplárna závodu Synthesia, a.s. "Zelená louka" zahájila provoz v letech 1953 a 1954. Je provozována celoročně a spolu s ...