Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Realizace fluidního kotle v Kladně probíhala podle plánu

Realizace fluidního kotle v Kladně probíhala podle plánu

Publikováno: 21.7.2014
Rubrika: Elektrárny

V roce 2010, kdy společnost Foster Wheeler podepsala kontrakt se společností German Kraftanlagen Power Plants GmbH (KAP) na dodávku 135MWe cirkulační fluidní kotelny (CFB) do elektrárny Alpiq Generation v Kladně v České republice, věděla jen málo o klimatických obtížích, které v průběhu projektu nastanou. Navzdory tomu zahájila elektrárna v Kladně komerční provoz na konci roku 2013, přesně tak jak bylo naplánováno.

Klíčová slova: Alpiq, Kladno, fluidni kotel

Celý článek (autoři: Kalle Nuortimo & Riku Parkkonen /Foster Wheeler Energia Oy) je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Implementation of a fluidised-bed boiler in Kladno as planned

In 2010, when Foster Wheeler signed a contract with German Kraftanlagen Power Plants GmbH (KAP) for the delivery of an 135 MWe circulating fluidised-bed boiler room (CFB) to the Alpiq Generation power plant in Kladno, Czech Republic, it knew little about the weather problems that would arise during the project. Despite this, the power plant in Kladno began to operate commercially at the end of 2013, precisely according to plan.

Строительство флюидного котла в Кладно проходило по плану

В 2010 году, когда фирма Foster Wheeler подписала контракт с фирмой German Kraftanlagen Power Plants GmbH (KAP) на строительство 135 MWe циркуляционной флюидной котельной (CFB) для электростанции Alpiq Generation в Кладно в Чешской Республике, фирма мало знала о проблемах, связанных с климатическими условиями, которые настанут в процессе реализации проекта. Не смотря на это, электростанция в Кладно начала свою работу в конце 2013 года, так , как это было запланировано.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (107x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
„Nový nadkritický blok elektrárny v Ledvicích je pro každého inženýra a manažera obrovskou výzvou,“ (28x)
řekli v rozhovoru pro časopis All for Power Ing. Daniel Jiřička (D. J.), jednatel společnosti a generální ředitel ŠKODA ...
„Nemám nic proti operativě a komunikaci, ba naopak, ale v rámci velkých energetických projektů musí být na prvním místě především systémové řešení,“„Nemám nic proti operativě a komunikaci, ba naopak, ale v rámci velkých energetických projektů musí být na prvním místě především systémové řešení,“ (26x)
řekl v rozhovoru pro časopis All for Power Ing. Jan Vybulka, šéf výstavby nového paroplynového cyklu 840 MWe v Elektrárn...