Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    „Požární větrání pod taktovkou požárních turbín,“ ...

„Požární větrání pod taktovkou požárních turbín,“ ...

Publikováno: 8.3.2016
Rubrika: Jaderné, Rozhovory

...uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Ing. Miloslav Kucka, majitel firmy POWERBRIDGE spol. s r.o.

Celý článek je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Legislativa umožňuje více pohledů na to, jak by se měla problematika zdrojů řešit. Pojďme si připomenout, v čem je tedy problém?

Legislativa chápe náhradní napájení požárního zařízení jako vlastní zdroj energie. Proto se i pojmy zákonů a norem vztahují k samotným zdrojům energie a nikoliv zdrojům energie jako součástí vlastního protipožárního zařízení.

V této souvislosti se problematika náhradních zdrojů pro požární systémy musí vždy řešit jako neoddělitelná součást vlastních protipožárních systémů čili konkrétního ventilátoru, čerpadla a podobně. Nikoliv jako obchodní případ dodavatele, kdy se v konečném důsledku řeší pouze otázka, zda zdroj umožňuje připojení dvou nezávislých zdrojů energie a jak dlouho je s nimi schopen napájet uvedená zařízení.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Kabex: Stánek se Shushi barem, anketa o Fukušimě (61x)
Bohumil Svoboda, ředitel divize Jaderná energetika firmy Kabex, přišel do TV studia na veletrhu Electron 2011 v Praze ří...
„Blíží se rok generační obměny. U nás sedí mladí i zkušení jaderníci v jedné kanceláři. Výměna know-how je velice intenzivní,“„Blíží se rok generační obměny. U nás sedí mladí i zkušení jaderníci v jedné kanceláři. Výměna know-how je velice intenzivní,“ (60x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Ing. Vladimír Zika, vedoucí útvaru Péče o zařízení Jaderné elektrárny Dukova...
„Mezi jednotlivými patry pyramidy nakládání s odpady chybí motivace a jasné sankce,“„Mezi jednotlivými patry pyramidy nakládání s odpady chybí motivace a jasné sankce,“ (56x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Ing. Jiří Kratochvil, ředitel společnosti, SAKO Brno, a.s....