Nacházíte se:  Úvod    Rozvody energií    Do rozvoden na severu Moravy investovala ČEZ Distribuce dalších více než půl miliardy

Do rozvoden na severu Moravy investovala ČEZ Distribuce dalších více než půl miliardy

Publikováno: 2.5.2016
Rubrika: Rozvody energií

Restrukturalizace průmyslu v Moravskoslezském kraji mění nároky na energetiky, od kterých se nyní očekávají kvalitní dodávky elektřiny do nově vznikajících zón i pro další firmy, jež v regionu rozšiřují svou výrobu. Společnost ČEZ Distribuce ze Skupiny ČEZ na to reaguje koncepční modernizací rozvoden i elektrického vedení. V posledním období investovala například do rozvoden v Albrechticích, Nošovicích, Lískovci a Novém Jičíně více přes 600 milionů korun.

Klíčová slova: ČEZ, elektrické vedení

Celý článek je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Energetici se tím připravují na možný příchod nových investorů i postupné zvyšování výroby firem působících zejména v automobilovém průmyslu. Nejde přitom jen o rozvodny, ale také výstavbu nového vedení, například na Novojičínsku. „Téměř devět kilometrů dlouhé vedení mezi rozvodnami v Novém Jičíně a Suchdole nad Odrou zvýšilo naše kapacity a možnosti dodávek především pro velké odběratele na Karvinsku, Ostravsku, Frýdeckomístecku a Novojičínsku,“ vysvětlil Jiří Kudrnáč, ředitel úseku Obnova a údržba distribuční soustavy ČEZ Distribuce.

 

Partner rubriky Rozvody energií:

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Reportáž: Na návštěvě v modernizované rozvodně 400/110 kV AlbrechticeReportáž: Na návštěvě v modernizované rozvodně 400/110 kV Albrechtice (60x)
Není malých „rock’n’roll(-í)“ a malých či méně významných rozvoden… Tímto způsobem by se dalo zahájit povídání s Romanem...
ČEZ Distribuce bude dálkově měřit všechny distribuční trafostaniceČEZ Distribuce bude dálkově měřit všechny distribuční trafostanice (57x)
Obecně známé tvrzení „…kdo měří ví a kdo ví měří…“ platí v distribuční soustavě dvojnásob. Toho jsou si velmi dobře vědo...
ČEPS zmodernizovala vedení spojující rozvodny Mírovka a Čebín  ČEPS zmodernizovala vedení spojující rozvodny Mírovka a Čebín (49x)
Společnost ČEPS dokončila modernizaci převážné části vedení V422 mezi rozvodnami Mírovka v Kraji Vysočina a Čebín v Jiho...