Nacházíte se:  Úvod    Rozvody energií    Energetici z Japonska nabírali zkušenosti od kolegů z ČEZ Distribuce

Energetici z Japonska nabírali zkušenosti od kolegů z ČEZ Distribuce

Publikováno: 4.2.2016
Rubrika: Rozvody energií

Delegaci odborníků z Japonska, konkrétně sedm zástupců Federation of Electric Power Companies of Japan, hostila v Praze ČEZ Distribuce. Své know-how předávali odborníci z ČEZ Distribuce především v oblastech obnovitelných zdrojů, chytrých technologií, kybernetické bezpečnosti, ale i ekonomické výkonnosti v oblasti integrace decentrálních zdrojů a zvyšování provozní efektivity.

Japonští energetici přijeli do ČEZ Distribuce především získat nové zkušenosti i doporučení a načerpat potřebné informace. Kromě již zmiňovaných činností se delegace zajímala o pilotní projekty zaměřené na regulace jalového výkonu u decentrálních zdrojů na hladině vysokého a nízkého napětí, také o provozní informace jako je dispečerský řídicí systém, praktické výsledky řízení napětí a snižování ztrát.

„ČEZ Distribuce působí na energetickém trhu České republiky již deset let a za tu dobu jsme prošli vývojem změn i procesů, které vždy měly za cíl zajistit kvalitní a spolehlivé dodávky elektřiny. O potřebné znalosti i získané zkušenosti se s kolegy z Japonska rádi podělíme. Věřím, že odborné prezentace, které jsme připravili, splní jejich očekávání,“ říká místopředseda představenstva ČEZ Distribuce Vladimír Budinský.

Jeho slova potvrzuje za japonskou delegaci Takayuki Fukae ze společnosti Chubu Electric Power. „Jsme rádi, že jsme mohli odborně prodiskutovat  témata, která nás zajímají, zejména pokud jde o problematiku provozování obnovitelných zdrojů elektřiny v distribučních sítích  a s tím spojená odborná témata, jako je například hodnocení kvality dodávky z těchto zdrojů a podmínky jejich provozování.  Velmi si vážíme přístupu společnosti ČEZ Distribuce, prezentace pro nás byly přínosné a poučné. Domu si odvážíme inspiraci,“ vysvětluje Takayuki Fukae.

Neptali se jen zahraniční hosté. Také „domácí“ energetiky“ zajímalo, zda existují nějaké zásadní rozdíly v přístupu k provozování distribučních sítí v Japonsku a v České republice. „V principiálních otázkách nikoliv. Stojíme před podobnými výzvami a řešíme obdobné problémy. Jednou z nich je například právě probíraná tématika připojování a provoz obnovitelných zdrojů. Rozdíly spatřujeme jen  v některých ryze technických aspektech, jako jsou například rozdílné velikosti napětí na jednotlivých napěťových hladinách, rozdílná míra využívání kompenzovaných a izolovaných sítí vysokého napětí a jiné,“ uzavirá Teruya Naoyuki ze společnosti Kansai Electric Power.


Japonskou delegaci energetiké prezentace kolegů z ČEZ Distribuce zaujala


Místopředseda představenstva ČEZ Distrbuce Vladimír Budinský (ukazující) představuje hostící společnost


Prezentaci ČEZ Distribuce sledovala japonská delegace energetiků se zaujetím

 

Partner rubriky Rozvody energie:

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

René Mrajca z Elpro-Energo: Staré transformátory zdražují elektřinu (27x)
V rámci veletrhu Ampér 2012 jsme si pozvali do studia i René Mrajcu ze společnosti Elpro-Energo, s. r. o.Ten mimo jiné p...
„Modernizovaná rozvodna Chodov je připravená na vyšší a zároveň spolehlivější dodávky elektřiny pro Prahu a přilehlé části aglomerace,“„Modernizovaná rozvodna Chodov je připravená na vyšší a zároveň spolehlivější dodávky elektřiny pro Prahu a přilehlé části aglomerace,“ (25x)
říká v rozhovoru pro All for Power Svatopluk Vnouček, místopředseda představenstva ČEPS, a.s. „Během uplynulých let došl...
PREdistribuce pokračuje ve zvyšování spolehlivosti a bezpečnosti dodávky elektrické energie na území Prahy. Jmenovité investiční stavby roku 2016 a 2017PREdistribuce pokračuje ve zvyšování spolehlivosti a bezpečnosti dodávky elektrické energie na území Prahy. Jmenovité investiční stavby roku 2016 a 2017 (25x)
Mezi hlavní činnosti Pražské energetiky patří rozvoj a obnova distribuční sítě. V minulém roce, mimo obnovy sítí nízkého...