Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Větrné    Češi razí v Rusku cestu zelené energii - Falkon Capital postaví v Rusku první velké větrné elektrárny

Češi razí v Rusku cestu zelené energii - Falkon Capital postaví v Rusku první velké větrné elektrárny

Publikováno: 24.6.2014
Rubrika: Větrné

Alten LLC, dceřiná společnost české investiční společnosti Falkon Capital a.s., uspěla ve výběrovém řízení vypsaném ruským energetickým regulátorem Sovet Rynka na výstavbu větrného parku s výkonem 51 megawattů, jehož provoz by měl být spuštěn v roce 2015.

Klíčová slova: větrná elektrárna, větrná energetika

Alten LLC je jednou z prvních společností, která investuje do výstavby větrného parku v Ruské federaci. Od roku 2010 vybudovala společnost větrný park s výkonem 2,4 MW v Kalmycké republice na jihu Ruska, kde bude postaven i větrný park s výkonem 51 MW. Jako vítěz tenderu podepíše Alten LLC smlouvu o zásobování energií, která zaručí návratnost investice v průběhu 15 let.

Rusko je vnímáno jako jeden z nejslibnějších trhů s větrnou energií na světě. Ruská vláda si dala za cíl generovat do roku 2020 4,5 % své energie z obnovitelných zdrojů. Přestože byla větrná energie v Rusku dlouho využívána jen v malém měřítku, rozvoj její komerční velkovýroby právě odstartoval.

Podle Renewable Market Watch, informačního servisu zaměřeného na energii z obnovitelných zdrojů, by byla při využití pouhých 25 % z celkového potenciálu větrné energie v zemi vyprodukována energie o výkonu 175 000 megawattů. Největší potenciál větrné energie je soustředěn podél mořského pobřeží, v rozsáhlých stepích a v horách.

V reakci na krok vlády podporující rozvoj větrné energetiky směrem ke komerční velkovýrobě vypsal ruský energetický regulátor Sovet Rynka první etapu výběrového řízení na vybudování energeticko-větrných projektů o výkonu 1,85 gigawattů v období 2015 – 2018.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Realizace projektu Pchery – mnoho prvenství (22x)
Počátkem února 2008 skončila hrubá (mechanická) montáž pilotního projektu větrné elektrárny Pchery a následně začalo &bd...
Stožár s „prostorovým rámem“ umožní zužitkovat vítr na špatně dostupných místech (20x)
Konstruktéři ze sekce společnosti GE zaměřené na větrnou energii vyvinuli nový, 137 metrů vysoký stožár s „prostorovým r...
Třinecké železárny chystají miliardové investice a rozšiřují sortiment - i pro výkonnější větrné elektrárnyTřinecké železárny chystají miliardové investice a rozšiřují sortiment - i pro výkonnější větrné elektrárny (19x)
Hutní společnost Třinecké železárny (TŽ) letos investuje do modernizace a obnovy zařízení přes tři miliardy korun, což b...