Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Tiskové zprávy    Westinghouse rozšiřuje výrobní kapacitu pro palivo VVER v reakci na rostoucí poptávku po diverzifikaci v Evropě

Westinghouse rozšiřuje výrobní kapacitu pro palivo VVER v reakci na rostoucí poptávku po diverzifikaci v Evropě

Publikováno: 29.4.2016
Rubrika: Tiskové zprávy, Jaderné, Jaderné palivo

Společnost Westinghouse Electric Company rozšiřuje svůj závod na výrobu jaderného paliva ve švédském Västerås v reakci na zvyšující se poptávku po palivu pro reaktory VVER-1000 v Evropě. Investice pokrývá rozšíření výrobních prostor, práce na vývoji paliva a zajištění dodatečného výrobního zařízení pro zpracování a sestavení paliva. Nové provozy slavnostně otevřel José Emeterio Gutiérrez, senior viceprezident Westinghouse pro jaderné palivo a výrobu komponentů, za přítomnosti zástupců místní samosprávy a podnikatelů a ukrajinského velvyslance ve Švédsku.

Klíčová slova: Westinghouse, jaderné palivo, VVER

V roce 2016 dodá Westinghouse pět dodávek paliva pro překládku na Jihoukrajinské a Záporožské jaderné elektrárně. Padesát šest procent elektrické energie vyrobené na Ukrajině pochází z jaderných elektráren typu VVER-1000. V prosinci 2014 podepsal Westinghouse a ukrajinský provozovatel jaderných elektráren EnergoAtom smlouvu o rozšíření dodávek paliva pro reaktory VVER-1000. Na Ukrajině bylo v minulých letech provedeno množství kontrol, které potvrdily, že používání paliva Westinghouse v elektrárnách provozovaných společností EnergoAtom je bezpečné, efektivní a odpovídá požadavkům daných reaktorů.

Rozšíření závodu na výrobu paliva ve Västerås je potvrzením našeho závazku investovat do jaderné energetiky a do bezpečnosti dodávek. S tím, jak poptávka po jaderném palivu roste, získává na významu dostupnost pravidelných dodávek,“ uvedl José Emeterio Gutiérrez, senior viceprezident Westinghouse pro jaderné palivo a výrobu komponentů. „Rozšířené kapacity umožní našim zákazníkům nadále zvyšovat bezpečnost dodávek. Jsme pyšní na to, že jsme jediný dodavatel, který vyrábí palivo pro prakticky všechny typy reaktorů na světě.“

„Rozšíření závodu ve Västerås je důkazem, že evropský jaderný průmysl je v Evropě silný a funkční,“ prohlásil Aziz Dag, viceprezident a generální ředitel Westinghouse pro severní a východní Evropu. „Tento projekt rovněž posílí roli Evropy jako exportéra energie a energetických technologií. Zároveň bude přínosem pro ekonomický a sociální rozvoj v oblasti Västerås,“ dodal Aziz Dag.

V Evropské unii je v současné době v provozu 131 jaderných elektráren, z nichž přes 60 % je založeno na technologii Westinghouse (amerického nebo evropského designu). Pět členských zemí (Bulharsko, Česká republika, Finsko, Maďarsko a Slovensko) provozuje ruské reaktory (čtyři reaktory typu VVER-1000 a 14 reaktorů typu VVER-440), které v některých případech zajišťují až 52 % elektrické energie v zemi. Tyto státy jsou 100% závislé na dodávkách paliva od jediného dodavatele.

Pro více informací o Westinghouse Electric Company s její 130letou historií inovací navštivte   www.westinghousenuclear.com.   

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (117x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
Jak se vyrábí jaderné palivoJak se vyrábí jaderné palivo (82x)
Postup fabrikace jaderného paliva ukázala novinářům 19. listopadu 2019 ruská palivová společnost TVEL. Ve výrobním závod...
Arabelle, nejvýkonnější parní turbína na světěArabelle, nejvýkonnější parní turbína na světě (45x)
Společnost Alstom je předním světovým dodavatelem „konvenčních částí“ (strojoven) pro jaderné elektrárny a j...