Nacházíte se:  Úvod    Energetické strojírenství    Využití mikroturbín Capstone pro výrobu průmyslové páry

Využití mikroturbín Capstone pro výrobu průmyslové páry

Publikováno: 25.3.2014, Aktualizováno: 28.3.2014 22:31
Rubrika: Energetické strojírenství

Kogenerace nebolí Společná výroba Teplá elektřiny JE JIZ Radu nechat známým termínem u odborné i laické veřejnosti dokonce. Nezpochybnitelné jsou úspory na stráně primárního PALIVA Uhelné sklady, av širším důsledku jsou i nižší vypouštěné Emise, oproti oddělené výrobě Teplá a elektřiny. Cílem tohoto článku JE fotak Dodávky technologie, určené pro zvýšení účinnosti pri výrobě přenosu Energie v průmyslovém podniku vyrábějícím Papírové obaly. Kompletni technologický systém zahrnuje kogenerační jednotky o výkonu 200 kWe plynový parní kotel 8 t / h. Jedná SE o kogenerační jednotku na bazi mikroturbíny od amerického Výrobce Vyvrcholení. Spaliny z mikroturbíny JE mozno zavést Primo dělat speciálního Horáků parního Kotle, ktery was vyvinut Primo od obnova dat z disku InterBohemia. Diky Teto koncepci získává investor Technologii s minimálním dopadem na životní Prostředí výraznou účinností na primárním palivu.

Celý článek (autoři:. Ing. Filip Ovčačík, Ph.D., Bc. Martin Václavík,  GGC Energy sro . ) JE ke Stažení v náhledovém formátu  ZDEPokud Mate zajem o Tištěné vydání časopisu All for Power s tímto článkem, předplaťte si časopis snadno se Rychlé  ZDE

Klíčová slova: kogenerace, mikroturbíny, plynová turbína, Capstone, papírna

Využití microtubines vyvrcholení pro výrobu technologické páry
kogenerační či kombinované výroby tepla a elektřiny byl termín známý veřejnosti za pár let. Úspory na straně primárního paliva jsou nesporné, a následně, množství emisí vypouštěných je nižší ve srovnání s oddělenou výrobou tepla a elektřiny. Účelem tohoto článku je předložit popis technologického projektu určené pro zvýšení účinnosti výroby a přenosu energie v průmyslovém podniku vyrábějícího papírových obalů. Kompletní technologický systém se skládá z kogenerační jednotky s kapacitou 200 kWe a plynové parní kotle s kapacitou od 8 t / hod. Kogenerační jednotka na základě mikroturbíny výrobcem Vyvrcholení americké se týká. Kouřové plyny z mikroturbíny může být veden přímo do speciálního hořáku parního kotle, který byl vyvinut přímo pro tuto aplikaci. Vzhledem k této koncepci, investor získá technologický systém s minimálním dopadem na životní prostředí a s významnou účinností z hlediska primární použití jako palivo.

Использование микротурбин Capstone для производства промышленного пара
Когенерация или одновременное производство тепла Ø электроэнергии является уже несколько лет известным термином у непрофессиональной общественности. Нет сомнений, что при этом экономится топливо и в результате этого меньше загрязняется окружающая среда, если сравнивать с отдельным производством тепла и электроэнергии. Целью этой статьи является описание поставки технологии, предназначенной для повышения эффективности произодства и поставки энергии на промышленном предприятии, проиизводящем бумажную упаковку. Комплексная технологическая система включает в себя когенерационную единицу мощностью 200 kWe и газовый паровой котел 8 t / h. Речь идет о когенерационной единице на основе микротурбины американского производителя Vyvrcholení. Продукты сгорания от микротурбины можно отвести прямо в специальную горелку парового котла, которая была спроектирована специально для такого применения. Благодаря этой концепции инвестор получает технологии с минимальным влиянием на окружающую среду и со значительной экономией исходного топлива.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (46x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
Češi dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně ŽelinaČeši dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně Želina (34x)
Po úspěšně skončených komplexních zkouškách odstartovala dnes provoz dvojice tzv. vírových turbín v areálu malé vodní el...
Firma Těžké strojírenství Plzeň uspěla v silné konkurenci v dodávce pro Areva Firma Těžké strojírenství Plzeň uspěla v silné konkurenci v dodávce pro Areva (31x)
V silné mezinárodní konkurenci uspěla společnost TS Plzeň, a.s, která dodá pro společnost Areva, konkrétně pro její závo...