Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Lidé-Věci-Události    Společný energetický podnik TAMEH Holding zahájil svou činnost. Povede jej Kristina Červenková

Společný energetický podnik TAMEH Holding zahájil svou činnost. Povede jej Kristina Červenková

Publikováno: 18.1.2015
Rubrika: Lidé-Věci-Události, Energetické strojírenství

Společný energetický podnik s názvem TAMEH Holding, vytvořený v srpnu 2014 mezi skupinou ArcelorMittal a polskou skupinou Tauron, zahájil v prosinci 2014 činnost. Společnost ArcelorMittal Energy Ostrava se tak přejmenovává na TAMEH Czech. Energetický podnik v Ostravě povede i nadále Petr Baranek. Generální ředitelkou a statutárním zástupcem společného podniku TAMEH Holding se stává Kristina Červenková, která dosud zastávala pozici manažera pro ekonomiku v ArcelorMittal Ostrava a podílela se na vytvoření společného podniku mezi skupinou ArcelorMittal a Tauron

 

 

 

V TAMEH Holding (Tauron ArcelorMittal Energy Holding) se sídlem v Polsku má každý ze dvou kapitálových partnerů 50 % akcií. Holding je vlastníkem 100 % akcií ve dvou provozních společnostech: v polském TAMEH Polska a českém TAMEH Czech. Kontrakt byl podepsán 11. srpna 2014 na 15 let s možností prodloužení. Hlavním komerčním cílem společného podniku je dlouhodobá mezinárodní spolupráce mezi oběma společnostmi. Plánuje se také rozvoj energetických aktiv společnosti a dodávky energií (elektrické energie, tepla, vysokopecního plynu a stlačeného vzduchu) pro provozy ArcelorMittal. Finančním cílem projektu je generovat prostředky na investice plánované v rámci společného podniku.

V České republice je společný podnik realizován se záměrem zásadně modernizovat energetiku v ArcelorMittal Ostrava v oblasti ekologizace a nových technologií. Společný podnik by měl přinést know-how přední energetické společnosti a společné finanční prostředky na nezbytné investice v oblasti ekologizace a výstavby nových technologií jako např. výstavbu fluidního kotle K14. Společné investice v Ostravě v řádech miliard korun přinesou významné snížení emisí a zároveň dlouhodobou stabilitu výroby energií nezbytných pro produkci oceli.

Součástí polské provozní společnosti TAMEH Polska jsou energetika Zakład Wytwarzania w Dąbrowie Górniczej (ZW Nowa) vzniklá odštěpením od společnosti TAURON Ciepło sp. z o.o. a Elektrownia Blachownia ve vlastnictví společnosti TAURON Wytwarzanie S.A.; na straně ArcelorMittal Poland společnost Elektrociepłownia Kraków. Součástí české provozní společnosti je podnik ArcelorMittal Energy Ostrava, nyní TAMEH Czech.

Kristina Červenková (52) je absolventkou hutnické fakulty VŠB-TUO v oboru ekonomika a řízení hutnictví. V ostravské huti pracuje od roku 1985, kde na počátku kariéry pracovala v oblasti prodeje a následně se specializovala na oblast financí. V posledních letech působila v ArcelorMittal Ostrava v pozici CFO a manažera pro ekonomiku a současně také jako statutární orgán a jednatel v několika dceřiných společnostech. Během své kariéry získala také mezinárodní zkušenosti v rámci skupiny ArcelorMittal, kde se v letech 2004-2005 podílela na privatizaci společnosti ArcelorMittal Poland a změnách po ukončení privatizace. Je vdaná a má dvě dcery.

TAMEH Czech, dříve ArcelorMittal Energy Ostrava má celkový instalovaný výkon kotelny 1 435 t/h, instalovaný výkon elektrárny činí 254 MW. Veškerá vyrobená energie spolu se stlačeným a dmýchaným vzduchem či párou, které se také vyrobí na energetice, se využívá přímo v huti ArcelorMittal Ostrava. V topné sezoně vyrábí energetika teplo také pro obyvatele ostravského Jižního města.

ArcelorMittal Ostrava a.s. je největší hutní podnik v České republice a patří do největší světové ocelářské a těžařské skupiny ArcelorMittal. Roční kapacita výroby je 3 miliony tun oceli. Kromě tuzemského trhu prodává společnost své výrobky do více než 40 zemí světa. ArcelorMittal Ostrava a její dceřiné společnosti mají přes 7500 zaměstnanců. Průměrná mzda zaměstnanců v roce 2013 činila 34 352 koruny. ArcelorMittal Ostrava vyrábí železo a ocel v souladu s veškerou ekologickou legislativou. Již dnes splňuje emisní limity EU, které určuje nejlepší dostupná technika (BAT) a které vstoupí v platnost až od roku 2016. Jediným akcionářem je ArcelorMittal Holdings A. G.

 

 

 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Zdeněk Bauer se stal jednatelem společnosti E.ON Česká republikaZdeněk Bauer se stal jednatelem společnosti E.ON Česká republika (64x)
Novým jednatelem společnosti E.ON Česká republika se v polovině července stal Zdeněk Bauer. Posílí tak dosavadní vedení ...
Michal Enžl: Do energetiky se tlačí i firmy, které nemají s tímto oborem žádné zkušenosti (56x)
Do energetiky se tlačí i firmy, které nemají s tímto oborem žádné zkušenosti. I na toto téma hovořili s Michalem Enžlem ...
Češi dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně ŽelinaČeši dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně Želina (53x)
Po úspěšně skončených komplexních zkouškách odstartovala dnes provoz dvojice tzv. vírových turbín v areálu malé vodní el...