Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Tiskové zprávy    ŠKODA PRAHA je blíže projektu výstavby černohorské elektrárny Pljevlja II

ŠKODA PRAHA je blíže projektu výstavby černohorské elektrárny Pljevlja II

Publikováno: 29.7.2013, Aktualizováno: 30.7.2013 17:26
Rubrika: Tiskové zprávy, Klasické

Výrazný postup v jednání o dodávce vyrobního bloku pro černohorskou elektrárnu Pljevlja II přineslo minulý týden setkání zástupců společnosti ŠKODA PRAHA, investora (výrobní a distribuční společnosti Elektroprivreda Crne Gore) a dále představitelů vlád České republiky a Černé Hory.

Jjedná se o dodávku tepelné elektrárny v předpokládaném rozsahu investice 300 milionů EUR. Pro společnost ŠKODA PRAHA je tento projekt prioritním, neboť Balkán představuje její tradiční strategické zahraniční teritorium. Na posledním jednání v Černé Hoře domácí strana nadmíru kladně hodnotila další fázi nabídky. ŠKODA PRAHA garantuje dosažení všech potřebných standardů nového bloku, ať již z hlediska technologického, ekonomického či environmentálních standardů EU, a očekává se, že se stane pro Černohorce dodavatelem tohoto díla.

Současně probíhají jednání o možnosti financování projektu ze strany České exportní banky a EGAP. Zástupci banky byli ostatně přítomni i aktuálním jednáním, obě instituce se navíc spolu se ŠKODA PRAHA zúčastnily jednání 2. zasedání Smíšeného výboru pro hospodářskou spolupráci, jež se v Černé Hoře paralelně uskutečnilo. Rovněž Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky je připraveno projednat s Černou Horou možnost rozšíření stávající mezivládní Dohody o hospodářské a průmyslové spolupráci mezi Českou republikou a Černou Horou tak, aby byla zajištěna podpora tomuto a podobným projektům.

Představitelé investora v červnu v Česku navštívili Elektrárnu Tušimice II, kterou v minulém roce po kompletní rekonstrukci Škodovka předala do provozu a je provozována spolehlivě a s vysokou účinností. I zde byla příležitost se ujistit, že díla, která ŠKODA PRAHA dodává, vynikají vysokou účinností výroby elektřiny. ŠKODA PRAHA se navíc opírá o 60 let budované know-how a zkušenosti z jiných energetických projektů, z nichž mnohé úspěšně realizovala v zahraničí.

Jednání v Černé Hoře byla vedena rovněž s místními dodavateli, kterým ŠKODA PRAHA zaručuje vysokou angažovanost v projektu. Bylo konstatováno, že projekt bude velmi přínosný pro Černou Horu a její zaměstnanost. ŠKODA PRAHA v projektu dále plánuje aktivně zapojit též zkušené a prověřené české dodavatele, kteří jsou zárukou kvality celého díla a s nimiž společnost dlouhodobě spolupracuje.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Strojírny ArcelorMittal v Ostravě slaví v lednu 55 let od svého vznikuStrojírny ArcelorMittal v Ostravě slaví v lednu 55 let od svého vzniku (60x)
Na začátku letošního roku uplynulo 55 let od zrodu strojíren ArcelorMittal Engineering Products Ostrava (AMEPO). Ty vzni...
V Elektrárně Dětmarovice plánují výstavbu dálkového horkovodu (60x)
Elektrárna Dětmarovice (EDĚ) byla postavena v letech 1972 až 1976 a svým výkonem 800 MW je největší klasickou elektrárno...
„Pro první kontakt v Turecku bych se na poradenské firmy určitě nespoléhal. To si musí každý odpracovat sám,“... (59x)
... uvedl pro potřeby „Tureckého speciálu“ časopisu All for Power Martin Pecina, generální ředitel Vítkovice...