Nacházíte se:  Úvod    Teplárenství    Realizace snížení emisí NOx na Elektrárně Mělník I na kotlích K1-K6

Realizace snížení emisí NOx na Elektrárně Mělník I na kotlích K1-K6

Publikováno: 14.6.2016
Rubrika: Teplárenství, Elektrárny

Společnost Alstom s.r.o. koncem minulého roku úspěšně dokončila zakázku na snížení emisí NOx na Elektrárně Mělník I, která je dodavatelem elektrické energie a tepla pro hlavní město Prahu. Předmětem díla bylo snížení emisí na šesti kotlích o maximálním parním výkonu 250 t/h. Během trvání projektu došlo k akvizici společnosti ALSTOM společností GE, která je jedním z největších hráčů na poli energetiky.

Klíčová slova: Alstom, Elektrárna Mělník, snížení emisí

Celý článek (autor: Josef Kryštof, Hlavní inženýr projektu, GE Power, Power Services) je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Implementation of reduction in NOx emissions at Mělník I Power Plant in boilers K1 to K6

At the end of last year, Alstom successfully completed contract to reduce emissions of NOx at the Mělník I Power Plant, which supplies electricity and heat to the capital city of Prague and its surroundings. During the course of the project, Alstom was acquired by GE, one of the largest players in the energy field. The subject of the work was to reduce the emissions of six boilers of the G250 type delivering up to 250 tons of steam per hour.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (108x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
Záhřebskou teplárnu posílí parní turbína z dílny Doosan Škoda PowerZáhřebskou teplárnu posílí parní turbína z dílny Doosan Škoda Power (47x)
Chorvatská paroplynová elektrárna EL-TO Zagreb si v rámci svého rozšíření a rekonstrukce vybrala společnost Doosan Škoda...
Červený mlýn akumuluje teplo již pro 17 tisíc domácnostíČervený mlýn akumuluje teplo již pro 17 tisíc domácností (28x)
Největší systém akumulace tepla do horké vody mají v tuzemsku nyní k dispozici Teplárny Brno na svém provoze Červený mlý...