Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    OBNOVA FRANCOUZSKÉHO JADERNÉHO PRŮMYSLU

OBNOVA FRANCOUZSKÉHO JADERNÉHO PRŮMYSLU

Publikováno: 8.6.2015
Rubrika: Jaderné, Lidé-Věci-Události

Francouzský stát zveřejnil sérii instrukcí k obnovení francouzského jaderného průmyslu. AREVA a její řídicí orgány budou plně spolupracovat s EDF na přípravě definovaného plánu spolupráce. Jednat budou především o podmínkách dohody o globálním strategickém partnerství a o podmínkách pro převzetí majoritního podílu kapitálu dceřiné společnosti AREVA NP společností EDF.

Klíčová slova: AREVA, jaderný průmysl, Francie

Pro zachování všech podniků společnosti budou i nadále klíčová opatření na podporu konkurenceschopnosti. Záměrem společnosti AREVA vždy bylo podpořit toto úsilí společenským dialogem, diskuze s partnery tak budou i nadále pokračovat. AREVA bude zkoumat dopad státních doporučení na informačně-konzultační procedury, jež jsou plánovány na červen.

O SPOLEČNOSTI AREVA:

AREVA dodává řešení pro výrobu energie s nízkou produkcí uhlíkatých plynů. Odbornost společnosti a její neúnavné prosazování zásad bezpečnosti, spolehlivosti, transparentnosti a etického chování určují standard v daném oboru. Její odpovědný přístup k rozvoji podnikání vychází z procesu trvalého zlepšování.

AREVA zaujímá v oblasti globální jaderné energetiky první místo a nabízí energetickým společnostem jedinečná integrovaná řešení, která pokrývají veškerá stádia palivového cyklu, projektu a výstavby jaderného reaktoru i související služby. Skupina současně rozšiřuje své činnosti do oblasti obnovitelných zdrojů energie – větrných a solárních elektráren, bioenergií, vodíkového cyklu a skladování energie – a to s cílem stát se jedním z celosvětových lídrů v tomto sektoru.

V těchto dvou hlavních oblastech zaměstnává AREVA 47 000 zaměstnanců, kteří pomáhají dodávat energii stále bezpečnějším, čistším a úspornějším způsobem pro co největší množství uživatelů. AREVA Group má sídlo v Paříži.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

ČEZ Teplárenská, a. s., má nového generálního ředitele (56x)
Novým generálním ředitelem ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ se od 1. září stal Petr Hodek, který dosud působil na ...
Arabelle, nejvýkonnější parní turbína na světěArabelle, nejvýkonnější parní turbína na světě (45x)
Společnost Alstom je předním světovým dodavatelem „konvenčních částí“ (strojoven) pro jaderné elektrárny a j...