Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Plynové    Nový paroplynový zdroj 840 MWe v Elektrárně Počerady - projekt

Nový paroplynový zdroj 840 MWe v Elektrárně Počerady - projekt

Publikováno: 24.4.2011
Rubrika: Plynové, Elektrárny

V současné době vrcholí přípravy na zahájení výstavby nového energetického zdroje Skupiny ČEZ v České republice, paroplynové elektrárny (PPC) o výkonu 840 MWe, která bude umístěna v areálu stávající uhelné elektrárny v Počeradech (elektrárna byla postavena společností ŠKODA PRAHA v letech 1970 až 1977. V současnosti má v provozu pět uhelných bloků o jednotkovém výkon 200 MW, jeden blok je odstaven). Jde o první projekt svého druhu nejen ve Skupině ČEZ, ale též v České republice. Generálním dodavatelem celého projektu a výstavby je společnost ŠKODA PRAHA Invest s.r.o. (ŠPI), investorem je společnost ČEZ, a. s. Zahájení stavebních prací je plánováno na 1. 4. 2011. Autor v článku přibližuje projektovou přípravu, tvorbu projektové dokumentace, popisuje zapojení zdroje, strojní část a nejdůležitější části nové elektrárny, chladicí systém, vodní hospodářství, vyvedení výkonu a stavební část.

Celý článek Ing. Jana Šimůnka, hlavního inženýra projektu, ŠKODA PRAHA Invest s.r.o., který vyšel v časopise All for Power č. 1/2011 najdete v náhledovém formátu dále:

Strana 1

Strana 2

Strana 3

Strana 4

Strana 5

Strana 6

Strana 7

Strana 8

Pokud máte zájem o tištěný časopis All for Power, využijte možnost objednávky zde.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (79x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
Velké firmy hledají více zakázek v cizině než v domácí energeticeVelké firmy hledají více zakázek v cizině než v domácí energetice (21x)
Více než 320 účastníků přišlo na 8. ročník mezinárodní All for Power Conference 2013, která se konala 9. a 10. prosince ...
„Nemám nic proti operativě a komunikaci, ba naopak, ale v rámci velkých energetických projektů musí být na prvním místě především systémové řešení,“„Nemám nic proti operativě a komunikaci, ba naopak, ale v rámci velkých energetických projektů musí být na prvním místě především systémové řešení,“ (20x)
řekl v rozhovoru pro časopis All for Power Ing. Jan Vybulka, šéf výstavby nového paroplynového cyklu 840 MWe v Elektrárn...