Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Tiskové zprávy    ČEZ Teplárenská získala společnost Teplo Klášterec, s. r. o.

ČEZ Teplárenská získala společnost Teplo Klášterec, s. r. o.

Publikováno: 17.12.2013
Rubrika: Tiskové zprávy, Teplárenství

Klášterec nad Ohří -  Společnost ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ odkoupila 100% podíl ve společnosti Teplo Klášterec, s. r. o., provozující tepelné hospodářství v tomto městě. Prostřednictvím této akvizice posiluje ČEZ Teplárenská svoji pozici v oblasti centrálního zásobování teplem v České republice. Stávající cena za 1 GJ tepla se pro obyvatele Klášterce nad Ohří zvyšovat nebude, zůstane stejná jako dosud.

Klíčová slova: ČEZ, teplo

Teplo Klášterec, s. r. o., je etablovaná společnost se stabilní tržní a finanční pozicí. Zabývá rozvodem a prodejem tepelné energie pro potřeby ústředního topení a teplé užitkové vody prostřednictvím vlastní moderní infrastruktury systému centrálního zásobování teplem. ČEZ Teplárenská, jako nový vlastník, chce přitom udržet a v budoucnu dále zlepšovat vysoký standard kvality dodávek tepelné energie pro více než 5 000 domácností a řadu nerezidenčních objektů.

Akvizice společnosti Teplo Klášterec, s. r. o., je v souladu s naším strategickým záměrem v oblasti tuzemského teplárenství. Díky ní se nám také podařilo více integrovat činnosti v rámci Skupiny ČEZ. Primární dodávky tepelné energie do Klášterce nad Ohří jsou totiž zabezpečovány z nedalekých Elektráren Prunéřov. Jsem velice rád, že ČEZ Teplárenská, a. s., bude zajišťovat tepelný komfort většině obyvatel tohoto města,“ poznamenal Vladimír Gult,předseda představenstva ČEZ Teplárenská, a. s. Jak dodal, 100% podíl ve společnosti Teplo Klášterec, s. r. o., získala ČEZ Teplárenská odkupem 100% obchodního podílu od dosavadních majitelů.

„Systém centrálního zásobování teplem představuje nejvýhodnější alternativu vytápění pro většinu domácností v Klášterci nad Ohří. Při výběru strategického partnera bylo pro nás klíčové, najít investora, který zajistí kontinuitu fungování, bude zárukou spolehlivých dodávek tepla pro zákazníky společnosti a bude pokračovat v dalším rozvoji společnosti. Jsem přesvědčen, že ČEZ Teplárenská toto splňuje,“ říká Zdeněk Šroubek, jeden z prodávajících. 

Vedle modernizace infrastruktury považuji za kriticky důležité v dosavadním vývoji tepelného hospodářství v Klášterci nad Ohří velmi dobré vztahy, které se nám podařilo vybudovat s našimi odběrateli. V minulosti nedošlo k žádnému odpojení odběratelů a ani stížnostem na cenu tepelné energie. Jsem velice rád, že Teplo Klášterec s.r.o. skončí v rukou strategického investora“, doplňuje Mikuláš Malast, druhý z prodávajících.

O společnosti Teplo Klášterec, s. r. o.

Společnost Teplo Klášterec, s. r. o., distribuuje tepelnou energii a teplou užitkovou vodu do většiny domácností (veškerá panelová zástavba), školních zařízení (MŚ, ZŠ, ZUŠ a SŠ) a některých firem, včetně části nebytových prostor v majetku města, které jsou napojeny na systém dálkového vytápění v Klášterci nad Ohří. V roce 2012 činily celkové dodávky tepelné energie na sekundární úrovni předání 166,6 tis. GJ a celková kapacita přenosové sítě činila 29,4 MWt. Teplonosným médiem je převážně teplá voda. Společnost vlastní 13 výměníkových stanic a spravuje zhruba 8 km sekundárních sítí.

O společnosti ČEZ Teplárenská, a. s. 

V současnosti zásobuje ČEZ Teplárenská, a. s., přibližně 7 350 odběrných míst a kromě 143 000 domácností jsou odběrateli tepla i nemocnice, úřady, školy a průmyslové podniky. Celková roční dodávka tepla činí okolo 9 000 TJ. Zásobuje teplem zákazníky ve 39 lokalitách v Ústeckém, Karlovarském, Středočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Moravskoslezském a Jihomoravském kraji, kde také exportuje teplo přes hranice, a to z Elektrárny Hodonín do slovenského města Holíče.

Skupina ČEZ, 100% vlastník ČEZ Teplárenská, je etablovaným integrovaným energetickým koncernem působícím v řadě zemí střední a jihovýchodní Evropy a Turecku s ústředím v České republice. Hlavní předmět podnikání koncernu tvoří výroba, distribuce a obchod v oblasti elektřiny a tepla, obchod a prodej v oblasti zemního plynu a těžba uhlí. Skupina ČEZ zaměstnává 27 tisíc zaměstnanců.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Padlo konečné investiční rozhodnutí o mořské části plynovodu South Stream (53x)
Na včerejší schůzce v italském Milanu projednalo představenstvo společnosti South Stream Transport klíčové záležitosti t...
Dělení CzechInvestu: Nová Agentura pro podnikání a inovace zjednoduší čerpání (50x)
Vláda dnes schválila návrh ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka na novelizaci zákona o podpoře malého a středního pod...
ArcelorMittal Ostrava zahájila výrobu nové oceli pro automobilový průmysl ArcelorMittal Ostrava zahájila výrobu nové oceli pro automobilový průmysl (48x)
ArcelorMittal Ostrava vyvinula a jako jediná v evropské části skupiny ArcelorMittal vyrábí ocel, která najde uplatnění p...