Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Tiskové zprávy    ČEZ Teplárenská získala společnost Teplo Klášterec, s. r. o.

ČEZ Teplárenská získala společnost Teplo Klášterec, s. r. o.

Publikováno: 17.12.2013
Rubrika: Tiskové zprávy, Teplárenství

Klášterec nad Ohří -  Společnost ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ odkoupila 100% podíl ve společnosti Teplo Klášterec, s. r. o., provozující tepelné hospodářství v tomto městě. Prostřednictvím této akvizice posiluje ČEZ Teplárenská svoji pozici v oblasti centrálního zásobování teplem v České republice. Stávající cena za 1 GJ tepla se pro obyvatele Klášterce nad Ohří zvyšovat nebude, zůstane stejná jako dosud.

Klíčová slova: ČEZ, teplo

Teplo Klášterec, s. r. o., je etablovaná společnost se stabilní tržní a finanční pozicí. Zabývá rozvodem a prodejem tepelné energie pro potřeby ústředního topení a teplé užitkové vody prostřednictvím vlastní moderní infrastruktury systému centrálního zásobování teplem. ČEZ Teplárenská, jako nový vlastník, chce přitom udržet a v budoucnu dále zlepšovat vysoký standard kvality dodávek tepelné energie pro více než 5 000 domácností a řadu nerezidenčních objektů.

Akvizice společnosti Teplo Klášterec, s. r. o., je v souladu s naším strategickým záměrem v oblasti tuzemského teplárenství. Díky ní se nám také podařilo více integrovat činnosti v rámci Skupiny ČEZ. Primární dodávky tepelné energie do Klášterce nad Ohří jsou totiž zabezpečovány z nedalekých Elektráren Prunéřov. Jsem velice rád, že ČEZ Teplárenská, a. s., bude zajišťovat tepelný komfort většině obyvatel tohoto města,“ poznamenal Vladimír Gult,předseda představenstva ČEZ Teplárenská, a. s. Jak dodal, 100% podíl ve společnosti Teplo Klášterec, s. r. o., získala ČEZ Teplárenská odkupem 100% obchodního podílu od dosavadních majitelů.

„Systém centrálního zásobování teplem představuje nejvýhodnější alternativu vytápění pro většinu domácností v Klášterci nad Ohří. Při výběru strategického partnera bylo pro nás klíčové, najít investora, který zajistí kontinuitu fungování, bude zárukou spolehlivých dodávek tepla pro zákazníky společnosti a bude pokračovat v dalším rozvoji společnosti. Jsem přesvědčen, že ČEZ Teplárenská toto splňuje,“ říká Zdeněk Šroubek, jeden z prodávajících. 

Vedle modernizace infrastruktury považuji za kriticky důležité v dosavadním vývoji tepelného hospodářství v Klášterci nad Ohří velmi dobré vztahy, které se nám podařilo vybudovat s našimi odběrateli. V minulosti nedošlo k žádnému odpojení odběratelů a ani stížnostem na cenu tepelné energie. Jsem velice rád, že Teplo Klášterec s.r.o. skončí v rukou strategického investora“, doplňuje Mikuláš Malast, druhý z prodávajících.

O společnosti Teplo Klášterec, s. r. o.

Společnost Teplo Klášterec, s. r. o., distribuuje tepelnou energii a teplou užitkovou vodu do většiny domácností (veškerá panelová zástavba), školních zařízení (MŚ, ZŠ, ZUŠ a SŠ) a některých firem, včetně části nebytových prostor v majetku města, které jsou napojeny na systém dálkového vytápění v Klášterci nad Ohří. V roce 2012 činily celkové dodávky tepelné energie na sekundární úrovni předání 166,6 tis. GJ a celková kapacita přenosové sítě činila 29,4 MWt. Teplonosným médiem je převážně teplá voda. Společnost vlastní 13 výměníkových stanic a spravuje zhruba 8 km sekundárních sítí.

O společnosti ČEZ Teplárenská, a. s. 

V současnosti zásobuje ČEZ Teplárenská, a. s., přibližně 7 350 odběrných míst a kromě 143 000 domácností jsou odběrateli tepla i nemocnice, úřady, školy a průmyslové podniky. Celková roční dodávka tepla činí okolo 9 000 TJ. Zásobuje teplem zákazníky ve 39 lokalitách v Ústeckém, Karlovarském, Středočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Moravskoslezském a Jihomoravském kraji, kde také exportuje teplo přes hranice, a to z Elektrárny Hodonín do slovenského města Holíče.

Skupina ČEZ, 100% vlastník ČEZ Teplárenská, je etablovaným integrovaným energetickým koncernem působícím v řadě zemí střední a jihovýchodní Evropy a Turecku s ústředím v České republice. Hlavní předmět podnikání koncernu tvoří výroba, distribuce a obchod v oblasti elektřiny a tepla, obchod a prodej v oblasti zemního plynu a těžba uhlí. Skupina ČEZ zaměstnává 27 tisíc zaměstnanců.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

CHEMCOMEX Praha: nový obchodní ředitel Luboš Nedvědický (37x)
Na pozici obchodního ředitele společnosti byl začátkem srpna jmenován Ing. Luboš Nedvědický, který převzal řízení obchod...
Krizoví manažeři sestavili doporučení pro firmy, jak zvládnout přicházející krizi v důsledku koronaviruKrizoví manažeři sestavili doporučení pro firmy, jak zvládnout přicházející krizi v důsledku koronaviru (33x)
Česká asociace interim managementu se rozhodla svými zkušenostmi přispět k ochraně firem a české ekonomiky před dopady k...
Červený mlýn akumuluje teplo již pro 17 tisíc domácnostíČervený mlýn akumuluje teplo již pro 17 tisíc domácností (26x)
Největší systém akumulace tepla do horké vody mají v tuzemsku nyní k dispozici Teplárny Brno na svém provoze Červený mlý...