Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Tiskové zprávy    Český Siemens rozšiřuje vývojové aktivity, otevřel nové vývojové a prototypové centrum

Český Siemens rozšiřuje vývojové aktivity, otevřel nové vývojové a prototypové centrum

Publikováno: 26.3.2013
Rubrika: Tiskové zprávy

Siemens, který je s 10,5 tisíci zaměstnanci a osmi výrobními závody jedním z největších zaměstnavatelů a exportérů v České republice, otevřel zbrusu nové vývojové a prototypové centrum. V Praze a Brně v něm pracuje 115 inženýrů, kteří se podílejí na vývoji a testování produktů a aplikací určených pro průmysl, energetiku a veřejnou infrastrukturu. České centrum dále rozšíří své kompetence a do konce roku 2013 otevře 40 nových pracovních míst. Celkově Siemens v Česku provozuje již deset vývojových a konstrukčních center, ve kterých zaměstnává více než 500 lidí.

Klíčová slova: Siemens, vývojové a prototypové centrum

“Výzkumné a vývojové aktivity jsou hnací silou všech inovací, které zaručují budoucnost naší společnosti. Protože se inovační cykly neustále zkracují, musíme spojit své síly, abychom udrželi náskok před konkurencí. Jsem proto velmi potěšen, že síť našich center posilujeme otevřením nového vývojového a prototypového centra zde v Praze,“ zdůraznil Klaus Helmrich, člen představenstva koncernu Siemens AG, zodpovědný za výzkumné a vývojové aktivity, který nové pražské centrum otevřel.
„Otevíráme unikátní vývojové centrum. Celkově v této oblasti zaměstnáváme více než 500 lidí. Vedle výrobních, obchodních a servisních činností jsou to právě vývojové aktivity, které nejen zvyšují naší konkurenceschopnost v rámci koncernu Siemens, ale přispívají ke zvyšování mezinárodní konkurenceschopnosti celé České republiky. Činnosti s vyšší přidanou hodnotou jsou totiž budoucností české ekonomiky. Je tedy naprosto nezbytné, aby se stát i firmy na rozvoj těchto aktivit a současně i technického, respektive přírodovědného školství zaměřili,“ říká Eduard Palíšek, generální ředitel skupiny Siemens v České republice.
Nové centrum je umístěno v Praze a Brně. Přes šedesát pražských inženýrů se společně s padesáti brněnskými kolegy podílí na mezinárodních vývojových projektech globálního koncernu v oblasti automatizace výroby, řízení veřejné dopravy, inteligentních parkovacích systémů nebo měření dodávek a spotřeby energie. Na části úkolů centrum spolupracuje také s Českým vysokým učením technickým v Praze, Vysokým učením technických v Brně a Masarykovou univerzitou v Brně.
Siemens má v České republice již deset vývojových a konstrukčních center. Vedle nového vývojového a prototypového centra v Praze a Brně, mezi ně patří mezinárodní centrum vývoje kolejových vozidel v Praze a Ostravě a dále centra na vývoj a konstrukci elektromotorů, generátorů, parních turbín, osvětlovací techniky, přípojnicových systémů, spínací a jisticí techniky v jednotlivých výrobních závodech.
Siemens v současnosti spolupracuje s více než třicítkou středních a vysokých technických a přírodovědných škol na vědeckých a vzdělávacích projektech, výuce studijních oborů, studentských praxích a na vybavenosti škol. Atraktivitu a prestiž technického vzdělání již patnáct let podporuje organizováním Ceny Siemens, soutěže pro nadané studenty, vědce a akademické pedagogy.
Koncern Siemens představuje světovou špičku v oblasti výzkumu a vývoje, do kterého v roce 2012 investoval 4,2 miliard €. Siemens je evropskou jedničkou v počtu patentů, z 57 300 patentů registrovaných v roce 2011 jich 22 200 bylo v oblasti „zelených“ technologií. Celosvětově v oblasti výzkumu a vývoje zaměstnává přes 29 tisíc pracovníků.

Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v Česku. Již 122 let je Siemens nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou moderních a inovativních technologií. Vytváří 10,5 tisíce pracovních míst, což jej řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Své technologie, produkty a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury a informačních technologií. Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2012 obrat 32,5 miliard Kč. S objemem exportu, který dosáhl 21,5 miliard Kč, se Siemens v České republice řadí mezi největší exportéry.
Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního elektrotechnického koncernu Siemens AG, který je přes 165 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu, spolehlivost a mezinárodní působení v oblasti průmyslu, energetiky, zdravotnictví a infrastrukturních řešení pro města a jejich okolí. Siemens AG je největším poskytovatelem technologií šetrných k životnímu prostředí, které generují 40 % jeho celkového obratu. Ve finančním roce 2012 dosáhl Siemens obratu 78,3 miliard EUR s čistým ziskem 5,2 miliard EUR a zaměstnával zhruba 370 tisíc zaměstnanců po celém světě. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz a http://www.siemens.com.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Strojírny ArcelorMittal v Ostravě slaví v lednu 55 let od svého vznikuStrojírny ArcelorMittal v Ostravě slaví v lednu 55 let od svého vzniku (56x)
Na začátku letošního roku uplynulo 55 let od zrodu strojíren ArcelorMittal Engineering Products Ostrava (AMEPO). Ty vzni...
Dlouhé stráně vyrobily v prosinci rekordní množství elektřinyDlouhé stráně vyrobily v prosinci rekordní množství elektřiny (42x)
Nejvíce elektřiny ve více než 20leté historii vyrobila v prosinci 2017 vodní přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně, výro...
Havarijní cvičení: Teplárenští hasiči si vyzkoušeli první zásah v nové kotelněHavarijní cvičení: Teplárenští hasiči si vyzkoušeli první zásah v nové kotelně (41x)
Vyhodnocení zásahu podnikových hasičů u mimořádné události, včetně součinnosti s provozním i zaměstnanci mají za sebou č...