Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Klasické    Analýza praskání komory přehříváku kotle

Analýza praskání komory přehříváku kotle

Publikováno: 9.1.2015
Rubrika: Klasické

Příspěvek je věnován konkrétnímu případu výskytu trhlin mezi můstky nátrubků komory přehříváku, kdy docházelo k jejich postupnému růstu. Po několika letech provozu došlo k perforaci komory a k úniku pracovního média. Tento případ byly řešení pomocí numerických metod, kdy bylo využito jak CFD, tak i MKP.

Celý článek (autoři: Ing. Richard Nekvasil, Ph.D., doc. Ing. Zdeněk Jegla, Ph.D., Ústav procesního a ekologického inženýrství, Fakulta strojního inženýrství, Vysoké učení technické v Brně) je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Boiler reheater chamber cracking analysis

The article deals with a specific case of cracks appearing between bridges of the reheater chamber pipe fittings when they gradually began to increase. Several years of operation resulted in perforation of the chamber and a leak of the process medium. This case involved solutions with the aid of numerical methods using CFD and MKP.

Анализ трещин камеры перегрева котла

Статья посвящена конкретному случаю возникновения трещин между мостками и насадками камеры перегрева, где происходило постепенное увеличение этих трещин. После нескольких лет эксплуатации произошла перфорация камеры и утечка рабочей среды. Эти проблемы были устранены при помощи нумерических методов, когда были использованы CFD и MKP.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

TESPO engineering s.r.o. a energetika v roce 2019: Zajímavé aplikace, netradiční řešení problémů v oblastech pohonů a dopravy palivaTESPO engineering s.r.o. a energetika v roce 2019: Zajímavé aplikace, netradiční řešení problémů v oblastech pohonů a dopravy paliva (30x)
Naše firma TESPO engineering s.r.o. dlouhodobě patří mezi firmy, které se nebojí vyvíjet, vymýšlet, a především také rea...
Český exit od uhlí je nyní ideologický hazard (26x)
Nárůst cen emisních povolenek v posledních dvou letech likviduje české teplárenství. Je nutná okamžitá regulatorní podpo...
„Nehrajeme jen o emise a teplárny, ale o budoucnost průmyslu v Evropě,“„Nehrajeme jen o emise a teplárny, ale o budoucnost průmyslu v Evropě,“ (25x)
je přesvědčený Martin Hájek, výkonný ředitel Teplárenského sdružení České republiky. Právě na teplárny nejvíce dopadají ...