Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Firemní zpravodajství    Westinghouse označil vyhlášení tendru za okamžik, který se stal pro ČR významným milníkem na cestě k novým jaderným elektrárnám

Westinghouse označil vyhlášení tendru za okamžik, který se stal pro ČR významným milníkem na cestě k novým jaderným elektrárnám

Publikováno: 31.10.2011, Aktualizováno: 1.11.2011 19:59
Rubrika: Firemní zpravodajství, Lidé-Věci-Události, Jaderné

Společnost Westinghouse Electric Company označila vyhlášení tendru na dostavbu JE Temelín za okamžik, který se stal pro Českou republiku významným milníkem na cestě k novým jaderným elektrárnám. V prohlášení firmy se uvádí: "Stejně jako česká vláda a ČEZ věříme, že jaderná energie představuje významnou část budoucího energetického mixu, která dokáže zajistit bezpečné a spolehlivé dodávky dostupné energie bez poškození životního prostředí. S potěšením jsme dnes obdrželi výzvu k předložení nabídek na dokončení JE Temelín, kterou v nejbližších týdnech pečlivě prostudujeme, a očekáváme, že nabídku odešleme ČEZu ve stanoveném termínu. S potěšením jsme dnes obdrželi výzvu k předložení nabídek na dokončení JE Temelín, kterou v nejbližších týdnech pečlivě prostudujeme, a očekáváme, že nabídku odešleme ČEZu ve stanoveném termínu."

Westinghouse s technologií AP1000 představuje pro zákazníka unikátní kombinaci výhod. Mezi ně podle firmy patří:

  • Reaktor pracující podle principů pasivní bezpečnosti, kdy je bezpečnost elektrárny za všech okolností zajištěna díky fungování přírodních sil.
  • Mimořádná jistota pro licenční proces, která vychází ze skutečnosti, že AP1000 se blíží úspěšnému zakončení přísných licenčních řízení ve Spojených státech a Velké Británii.
  • Bezkonkurenční výsledky v dodržování harmonogramu výstavby. Zejména v Číně, kde všechny čtyři stávající projekty AP1000 běží podle původního časového a finančního plánu, ale i v USA, kde jsou stavby v přípravné fázi.
  • Velká příležitost pro české firmy podílet se na výrobě komponent a výstavbě elektrárny – vycházející z naší filozofie „Nakupujeme tam, kde stavíme“ – kdy až 70 % zakázky může být dodáno českými firmami.
  • Perspektiva dalších významných zakázek pro české společnosti jinde v Evropě – zejména v zemích jako Velká Británie či Polsko, kde AP1000 rovněž představuje velmi konkurenční nabídku pro výstavbu nových jaderných elektráren.

Westinghouse již v ČR úspěšně a dlouhodobě působí a poslední dva roky intenzivně spolupracoval s českými firmami při přípravě na pokračování výběrového řízení. Tyto přípravy i další aktivity se budou v nadcházejících měsících nadále stupňovat s tím, jak bude celý projekt získávat stále reálnější obrysy. Očekáváme otevřenou, rovnou a transparentní soutěž, ze které vzejde nejlepší varianta pro ČEZ, pro obyvatele této země, pro českou ekonomiku a celý jaderný průmysl. Jsme přesvědčeni, že naše řešení je ve všech uvedených ohledech to nejlepší.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Předsedou výkonné rady Teplárenského sdružení České republiky se stal Tomáš Drápela (61x)
Novým předsedou výkonné rady Teplárenského sdružení České republiky se stal předseda představenstva a generální ředitel ...
Češi dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně ŽelinaČeši dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně Želina (52x)
Po úspěšně skončených komplexních zkouškách odstartovala dnes provoz dvojice tzv. vírových turbín v areálu malé vodní el...
Dodavatel oceli měl dvojí důvod k radosti (49x)
3. června 2011 oslavila společnost MUT Tubes, s.r.o. spolu se svojí dceřinou společností MUT Automotive, s.r.o. páté vý...