Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Firemní zpravodajství    Westinghouse označil vyhlášení tendru za okamžik, který se stal pro ČR významným milníkem na cestě k novým jaderným elektrárnám

Westinghouse označil vyhlášení tendru za okamžik, který se stal pro ČR významným milníkem na cestě k novým jaderným elektrárnám

Publikováno: 31.10.2011, Aktualizováno: 1.11.2011 19:59
Rubrika: Firemní zpravodajství, Lidé-Věci-Události, Jaderné

Společnost Westinghouse Electric Company označila vyhlášení tendru na dostavbu JE Temelín za okamžik, který se stal pro Českou republiku významným milníkem na cestě k novým jaderným elektrárnám. V prohlášení firmy se uvádí: "Stejně jako česká vláda a ČEZ věříme, že jaderná energie představuje významnou část budoucího energetického mixu, která dokáže zajistit bezpečné a spolehlivé dodávky dostupné energie bez poškození životního prostředí. S potěšením jsme dnes obdrželi výzvu k předložení nabídek na dokončení JE Temelín, kterou v nejbližších týdnech pečlivě prostudujeme, a očekáváme, že nabídku odešleme ČEZu ve stanoveném termínu. S potěšením jsme dnes obdrželi výzvu k předložení nabídek na dokončení JE Temelín, kterou v nejbližších týdnech pečlivě prostudujeme, a očekáváme, že nabídku odešleme ČEZu ve stanoveném termínu."

Westinghouse s technologií AP1000 představuje pro zákazníka unikátní kombinaci výhod. Mezi ně podle firmy patří:

  • Reaktor pracující podle principů pasivní bezpečnosti, kdy je bezpečnost elektrárny za všech okolností zajištěna díky fungování přírodních sil.
  • Mimořádná jistota pro licenční proces, která vychází ze skutečnosti, že AP1000 se blíží úspěšnému zakončení přísných licenčních řízení ve Spojených státech a Velké Británii.
  • Bezkonkurenční výsledky v dodržování harmonogramu výstavby. Zejména v Číně, kde všechny čtyři stávající projekty AP1000 běží podle původního časového a finančního plánu, ale i v USA, kde jsou stavby v přípravné fázi.
  • Velká příležitost pro české firmy podílet se na výrobě komponent a výstavbě elektrárny – vycházející z naší filozofie „Nakupujeme tam, kde stavíme“ – kdy až 70 % zakázky může být dodáno českými firmami.
  • Perspektiva dalších významných zakázek pro české společnosti jinde v Evropě – zejména v zemích jako Velká Británie či Polsko, kde AP1000 rovněž představuje velmi konkurenční nabídku pro výstavbu nových jaderných elektráren.

Westinghouse již v ČR úspěšně a dlouhodobě působí a poslední dva roky intenzivně spolupracoval s českými firmami při přípravě na pokračování výběrového řízení. Tyto přípravy i další aktivity se budou v nadcházejících měsících nadále stupňovat s tím, jak bude celý projekt získávat stále reálnější obrysy. Očekáváme otevřenou, rovnou a transparentní soutěž, ze které vzejde nejlepší varianta pro ČEZ, pro obyvatele této země, pro českou ekonomiku a celý jaderný průmysl. Jsme přesvědčeni, že naše řešení je ve všech uvedených ohledech to nejlepší.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Evropská komise schválila systém udílení státních zakázek v projektu JE Paks 2Evropská komise schválila systém udílení státních zakázek v projektu JE Paks 2 (77x)
János Lázár, maďarský šéf úřadu vlády, 17. 11. 2016 oznámil, že Evropská komise dokončila řízení ve věci předpokládaného...
Energetici zvolili nejlepším fyzikářem pedagoga z Českých Budějovic. Získal titul ČEZ Ámos a exkurzi pro celou svou tříduEnergetici zvolili nejlepším fyzikářem pedagoga z Českých Budějovic. Získal titul ČEZ Ámos a exkurzi pro celou svou třídu (74x)
O tomto víkendu byla v Praze završena anketa Zlatý Ámos 2014, která již dvacet let volí a oceňuje nejoblíbenější pedagog...
Reaktor AP1000™ od Westinghouse zaručuje bezpečnost a přináší úspory (70x)
Všude ve světě dochází k renesanci jaderné energetiky a reaktor typu AP1000™ (dále AP1000) od firmy Westinghouse s...