Nacházíte se:  Úvod    Teplárenství    Teplárenské sdružení ČR zveřejnilo program letošní největší konference v oboru

Teplárenské sdružení ČR zveřejnilo program letošní největší konference v oboru

Publikováno: 20.3.2014
Rubrika: Teplárenství, Lidé-Věci-Události

Dvacátý ročník odborné konference nově pod názvem Dny teplárenství a energetiky rozšiřuje program o aktuální témata pro představitele obcí i technologických firem. Pro odborníky bude stěžejní diskuze k novým legislativním opatřením Evropské komise. Energetický regulační úřad na akci poprvé přestaví svůj pohled na budoucí model regulace cen tepla. Konference proběhne ve dnech 23. až 25. dubna v Hradci Králové.

Dny teplárenství a energetiky přivítají odborníky nejen z České republiky, ale i z dalších zemí středoevropského prostoru. Debatovat budou o klíčových otázkách budoucí evropské politiky v oblasti teplárenství, která bude mít zásadní dopad na ekonomické podmínky jednotlivých členských států EU − ať už jde o státní dotační politiku v oblasti teplárenství nebo emisní limity, které jsou již dnes za ekonomickým optimem. Tématem, které rozvíří živou diskuzi, bude nepochybně i otázka dalších zdrojů nezbytných pro přežití českého teplárenství.

Panel k regulaci cen tepla nabídne přítomným odborníkům možnost sdělit své připomínky a návrhy k projektu nové regulace cen tepelné energie připravované Energetickým regulačním úřadem. Odborníci se budou moci poprvé seznámit s pohledy Energetického regulačního úřadu na to, jak by se mohla regulace ceny tepla v budoucnu vyvíjet.

Hovořit se bude i o dalším směřování podpory vysokoúčinné kombinované výroby elektřiny a tepla. Konference přinese zhodnocení výsledků současného modelu podpory, který běží již více než rok, ale stále ho provázejí některé nejasnosti,“ říká Martin Hájek, ředitel Teplárenského sdružení ČR.

Představitelé obcí se mohou těšit například na přednášku Modernizace soustavy zásobování teplem v Kopřivnici, kde dlouhodobě panovaly velké spory mezi vlastníkem soustavy a obcí. Nyní se však podařilo dosáhnout dohody, která je výhodná pro obě strany a která může být inspirací pro ostatní. Odborníci z oblasti veřejné správy nepochybně ocení i sekci věnovanou odpadům a jejich využití v energetice, která nabídne diskuzi nad různými variantami energetického využití komunálních odpadů.

Registrace na konferenci Dny teplárenství a energetiky, pořádanou Teplárenským sdružením České republiky, je možná na internetové adrese: www.dnytepen.cz.

Teplárenské sdružení České republiky

je zájmovým sdružením právnických osob podnikajících v teplárenství. Bylo založeno v roce 1991 se záměrem podpořit dálkové zásobování teplem energií. Vedle výrobců a distributorů dálkového tepla jsou jeho členy i vysoké školy a organizace, jejichž činnost je svázána s dálkovým zásobováním teplem. Členové Sdružení zásobují teplem dálkově přes 1,1 milionu domácností, v nichž žije přes 3 miliony obyvatel. Teplo dodávají i průmyslovým podnikům, ale také školám, nemocnicím, úřadům a dalším odběratelům.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Zdeněk Bauer se stal jednatelem společnosti E.ON Česká republikaZdeněk Bauer se stal jednatelem společnosti E.ON Česká republika (69x)
Novým jednatelem společnosti E.ON Česká republika se v polovině července stal Zdeněk Bauer. Posílí tak dosavadní vedení ...
Michal Enžl: Do energetiky se tlačí i firmy, které nemají s tímto oborem žádné zkušenosti (61x)
Do energetiky se tlačí i firmy, které nemají s tímto oborem žádné zkušenosti. I na toto téma hovořili s Michalem Enžlem ...
Skupina ČEZ mění organizační strukturu divize Výroba (61x)
Změny v divizi Výroba společnosti ČEZ reagují na vyčlenění divize Investice z divize Výroba a na realizaci strategie v o...