Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Tiskové zprávy    Teplárenské dny 2009 – jubilejní 15. ročník

Teplárenské dny 2009 – jubilejní 15. ročník

Publikováno: 26.3.2009, Aktualizováno: 16.4.2009 12:05
Rubrika: Tiskové zprávy

Firma PAREXPO ve spolupráci s Teplárenským sdružením České republiky pořádá jubilejní 15. ročník svátku českého teplárenství „TEPLÁRENSKÉ DNY 2009“, které se uskuteční ve dnech 21. až 23. dubna 2009 v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové.

Ve dnech 21. až 23. dubna proběhne již 15. ročník odborné mezinárodní výstavy techniky a technologií pro dálkové zásobování teplem a chladem, elektroenergetiky, obnovitelných zdrojů a nejlepších dostupných technik pro energetiku. Celá výstava je doprovázena mnoha odbornými doprovodnými akcemi.

V rámci konference „Dálkové zásobování teplem a chladem“ pořádané Teplárenským sdružením České republiky jsou připraveny čtyři odborné sekce, rámcově zaměřené na jednotlivé oblasti energetiky, především dálkové zásobování teplem. Účastníci zde budou mít možnost seznámit se s posledními novinkami z oblasti legislativy, techniky, ekonomiky či moderních informačních systémů v energetice, s domácími i zahraničními zkušenostmi v teplárenství a s problematikou technických zařízení u odběratelů tepla.

Sekci Moderní technologie pro zajištění dodávek tepelné energie v budovách připravil Cech topenářů a instalatérů ČR. Sekce České teplárenství v nových energetických podmínkách; Teplárenství a jeho moderní technologie a Energie: zásoby, ceny, regulace jsou připravovány Teplárenským sdružením České republiky.

Součástí doprovodného odborného programu Teplárenských dnů 2009 bude dále konference “Energetika a životní prostředí - denitrifikace“ pořádaná firmou Ekonox, s.r.o., Pardubice, workshop Ministerstva životního prostředí „Obnovitelné zdroje energie pro venkov a teplárenství“, seminář „Platné předpisy pro energetiku“ a „Dánský den v České republice“ pořádané společností Parexpo.

V průběhu Teplárenských dnů 2009 budou již posedmé představeny „Projekty roku v systémech dálkového vytápění a chlazení“, jejichž přínosem je zvýšení účinnosti využití primárních energií, diverzifikace paliv, využití odpadního tepla a obnovitelných zdrojů energie, snížení spotřeby fosilních paliv a emisí skleníkových plynů, zejména, a v neposlední řadě zajištění efektivního zásobování energií, tepelné pohody bytových prostorů a energetických potřeb služeb a průmyslu.

Slavnostní zahájení Teplárenských dnů proběhne v úterý 21. dubna 2009 v 11 hodin před KC Aldis.

Další a podrobnější informace o akci získáte na webových stránkách www.teplarenske-dny.cz a www.tscr.cz.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Gazprom Export a Air Liquide podepsali Memorandum o spolupráci na rozvoji projektů výroby helia na východní Sibiři (56x)
Alexander Medveděv, místopředseda řídícího výboru Gazpromu a generální ředitel společnosti Gazprom Export a François Dar...
SP ČR: je třeba zrychlit proces výstavby nového jaderného bloku (48x)
Svaz průmyslu a dopravy ČR podporuje rozvoj jaderné energetiky a výstavbu nových jaderných bloků. Prezident SP ČR Jarosl...
ČEZ investuje do stavby nové elektrárny v Počeradech 20 miliard (47x)
(Zdroj: www.novinky.cz) Elektrárenská společnost ČEZ investuje do výstavby nové paroplynové elektrárny v Počeradech...