Nacházíte se:  Úvod    Kogenerace, decentrální energ.    TEDOM výrazně roste na britském trhu

TEDOM výrazně roste na britském trhu

Publikováno: 8.10.2014
Rubrika: Kogenerace, decentrální energ.

Stopadesátiprocentní nárůst tržeb za prvních 9 měsíců oproti tržbám za celý loňský rok zaznamenal TEDOM na trhu ve Velké Británii. Zásluhu na tom má především prodej kogeneračních jednotek o vyšším výkonu.

Klíčová slova: Tedom, kogenerace

Za prvních 9 měsíců letošního roku prodal TEDOM ve Velké Británii již 48 kogeneračních jednotek. To je o 100% více než za celý loňský rok. V tržbách přes 3 miliony EUR je to dokonce o 150% více. Důvodem je především zvýšený prodej větších kogeneračních jednotek řady Cento o elektrickém výkonu 100 – 200 kW oproti menším jednotkám Micro s výkonem 30 kW, které převažovaly v loňském roce. „To je pro nás důležité také proto, že jednotky Cento jsou osazovány převážně našimi vlastními motory“, sdělil Jiří Dobrovolný, regionální obchodní ředitel TEDOM. Nečekaný úspěch zaznamenal také nově představený typ z řady Micro o výkonu 50 kW. Kogenerační jednotky Micro vynikají především vysokou účinností přes 90% a velmi nízkým hlukem.

Mezi naše zákazníky patří např. řetězec supermarketů ASDA s více než 500 provozovnami po celé Británii, který patří americké síti Walmart. Úspěšně si vedou i naše bioplynové kogenerační jednotky, které dodáváme místní firmě zabývající se budováním bioplynových stanic“, doplnil Jiří Dobrovolný.

TEDOM je významným výrobcem kogeneračních jednotek, který se úspěšně prosadil v desítkách zemí světa. Za 23 let své existence instaloval TEDOM přes 3300 kogeneračních jednotek o celkovém elektrickém výkonu 850 MW. TEDOM a.s. sídlí v Třebíči, zaměstnává přes 500 pracovníků a jeho roční obrat se trvale pohybuje kolem 2 miliard korun.

Kogenerační jednotky jsou energeticky úsporná zařízení pro společnou výrobu elektřiny a tepla.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

ČEZ v Řeži otevírá první „vodíkovou“ dobíječku pro elektromobily v ČeskuČEZ v Řeži otevírá první „vodíkovou“ dobíječku pro elektromobily v Česku (24x)
Ekologicky naladění elektromobilisté mohou ode dneška načerpat šťávu v unikátní dobíjecí stanici ve středočeské Řeži. Zd...
V Novém Boru vyrostly dvě kogenerační jednotkyV Novém Boru vyrostly dvě kogenerační jednotky (23x)
Instalaci vnořených kogeneračních jednotek do systému centrálního zásobování teplem má za sebou tepelné hospodářství v N...
Chorvatsko se připravuje na velkolepý přechod na obnovitelné zdroje energie. Příležitosti jsou i pro české firmyChorvatsko se připravuje na velkolepý přechod na obnovitelné zdroje energie. Příležitosti jsou i pro české firmy (22x)
Podle nové energetické strategie by se obnovitelné zdroje měly do třiceti let podílet na celkové výrobě z více než 82 %....