Nacházíte se:  Úvod    Kogenerace, decentrální energ.    TEDOM je největším dodavatelem kogeneračních jednotek s motory MWM

TEDOM je největším dodavatelem kogeneračních jednotek s motory MWM

Publikováno: 11.12.2012
Rubrika: Kogenerace, decentrální energ., Tiskové zprávy

Český výrobce kogeneračních jednotek TEDOM a.s. pokračuje ve svém růstu v oblasti kogenerace. Ve výkonové řadě QUANTO (0,4 až 4,3 MW) TEDOM tradičně používá plynové motory renomovaných světových výrobců, zejména Caterpillar a MWM (dříve DEUTZ). Ve srovnání s rokem 2011, kdy TEDOM prodal 30 strojů s motory MWM, vyrobil v letošním roce více než 50 kogeneračních jednotek s těmito motory, tedy jeden velký stroj týdně.

Klíčová slova: kogenerace, TEDOM

Celkový výkon všech typů kogeneračních jednotek TEDOM dodaných v roce 2012 přesáhne 80 MW. Významnou část z toho tvoří dodávka motorů MWM o výkonu 12 MW do trigeneračního zdroje na letišti v australském Sydney, kde TEDOM spoluvlastní a ovládá provozní společnost GridX.
TEDOM spolupracuje s MWM již od roku 2008 na základě Key Account Agreement, tedy smlouvy pro významné zákazníky. V roce 2011 se společnost MWM stala součástí americké skupiny Caterpillar, která má svou vlastní celosvětovou distribuční síť. I přes toto spojení TEDOM zůstává přímým prodejním a servisním partnerem MWM a své postavení nadále posiluje.

TEDOM je předním světovým výrobcem kogeneračních jednotek, který se úspěšně prosadil ve 40 zemích na 4 kontinentech. Za 21 let své existence instaloval TEDOM téměř 3000 kogeneračních jednotek o celkovém elektrickém výkonu 700 MW. TEDOM a.s. sídlí v Třebíči, zaměstnává přes 500 pracovníků a jeho roční obrat poslední 3 roky trvale převyšuje 2 miliardy Kč. Kogenerační jednotky jsou energeticky úsporná zařízení pro společnou výrubu elektřiny a tepla.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (40x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
CHEMCOMEX Praha: nový obchodní ředitel Luboš Nedvědický (32x)
Na pozici obchodního ředitele společnosti byl začátkem srpna jmenován Ing. Luboš Nedvědický, který převzal řízení obchod...
Dalších sto milionů proti prachu. ArcelorMittal Ostrava odpráší výklopníky rud a uhlí a omezí prašnost při vykládce materiálů (25x)
ArcelorMittal Ostrava podepsala smlouvu na odprášení výklopníků uhlí a rud obou aglomerací. Investice v hodnotě 125 mili...