Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Tiskové zprávy    Kogenerační jednotky TEDOM pronikají do USA

Kogenerační jednotky TEDOM pronikají do USA

Publikováno: 21.1.2013
Rubrika: Tiskové zprávy, Energetické strojírenství

Společnost TEDOM, přední český výrobce a exportér kogeneračních jednotek, v současné době pracuje na dvou nových projektech v USA. Jeden z nich je určen pro vodní ráj u hotelu Holiday Inn ve Fitchburgu ve státě Massachusetts. Jedná se o kontejner se dvěma kogeneračními jednotkami TEDOM o elektrickém výkonu 2x 148 kW.

Klíčová slova: kogenerační jednotka, TEDOM

Druhá dodávka je pro zpracovatele masa v Suttonu, také v Massachusetts. Jde opět o kontejner, tentokrát však s jedním gensetem TEDOM o elektrickém výkonu 148 kW. Tento projekt je zvláštní tím, že místo tepla bude zákazníkovi dodáván chlad pod bodem mrazu, potřebný pro jeho výrobní proces.
Realizace obou projektů se opírá o investiční podporu státu Massachusetts, kterou poskytují zdejší elektroenergetické společnosti pro projekty s vysokou účinností využití paliva. V jarních měsících roku 2013 proběhnou v místech instalací testy emisí, připojení do sítě a spuštění provozu. Jedná se o první referenční projekty, které by měly napomoci při získávání dalších zakázek především ve státech Nové Anglie (Massachusetts, Connecticut, New Hampshire, Rhode Island, Vermont a Maine), ale například i v New Yorku a New Jersey.

TEDOM je předním světovým výrobcem kogeneračních jednotek, který se úspěšně prosadil ve 40 zemích na 4 kontinentech. Za 21 let své existence instaloval TEDOM téměř 3000 kogeneračních jednotek o celkovém elektrickém výkonu 700 MW. TEDOM a.s. sídlí v Třebíči, zaměstnává přes 500 pracovníků a jeho roční obrat poslední 3 roky trvale převyšuje 2 miliardy Kč.

Kogenerační jednotky jsou energeticky úsporná zařízení pro společnou výrobu elektřiny a tepla.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (141x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
Arabelle, nejvýkonnější parní turbína na světěArabelle, nejvýkonnější parní turbína na světě (45x)
Společnost Alstom je předním světovým dodavatelem „konvenčních částí“ (strojoven) pro jaderné elektrárny a j...
V ArcelorMittal Ostrava vyvinuli novou ocel, která se uplatní zejména v energeticeV ArcelorMittal Ostrava vyvinuli novou ocel, která se uplatní zejména v energetice (42x)
Huť ArcelorMittal Ostrava vyvinula a zahájila výrobu nové oceli s vysokou přidanou hodnotou. Ocel jakosti 16Mo3 s přídav...