Nacházíte se:  Úvod    Kogenerace, decentrální energ.    České výrobky TEDOM se vrací na ruský trh

České výrobky TEDOM se vrací na ruský trh

Publikováno: 25.10.2013
Rubrika: Kogenerace, decentrální energ., Tiskové zprávy

Společnost TEDOM, přední český výrobce a exportér kogeneračních jednotek, posiluje své postavení na ruském trhu. Společnost dodala v minulých dnech 2 kogenerační jednotky do logistického centra Sofino jihovýchodně od Moskvy. Jedná se již o sedmnáctou zakázku do Ruska v tomto roce. Celkový letošní export do Ruska dosáhne 200 milionů Kč, na příští rok je pak plánován nárůst až o 50%. TEDOM se tak definitivně vrací na svůj klasický exportní trh, kterým Rusko před krizí v roce 2008 bývalo.

Klíčová slova: TEDOM, kogenerační jednotky

Kogenerační jednotky v Sofinu budou sloužit pro dodávky elektřiny do logistického centra a k vytápění skladových prostorů. Jedná se o první etapu projektu, který zahrnuje 6 kogeneračních jednotek o elektrickém výkonu 10,4 MW. Druhá etapa bude následovat v příštím roce, poslední pak v roce 2015. Celkový objem dodávky bude činit 180 mil. Kč. TEDOM s tímto projektem na jaře zvítězil v soutěži o exportní grant, pořádaný HSBC bankou.

TEDOM je významným výrobcem kogeneračních jednotek, který se úspěšně prosadil v desítkách zemí světa. Za 22 let své existence instaloval TEDOM přes 3000 kogeneračních jednotek o celkovém elektrickém výkonu 800 MW. TEDOM a.s. sídlí v Třebíči, zaměstnává přes 500 pracovníků a jeho roční obrat poslední 3 roky trvale převyšuje 2 miliardy Kč.

Kogenerační jednotky jsou energeticky úsporná zařízení pro společnou výrobu elektřiny a tepla.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (79x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
CHEMCOMEX Praha: nový obchodní ředitel Luboš Nedvědický (26x)
Na pozici obchodního ředitele společnosti byl začátkem srpna jmenován Ing. Luboš Nedvědický, který převzal řízení obchod...
MVV Energie CZ a.s. prodala Jabloneckou teplárenskou a realitní, a.s. (26x)
Společnost MVV Energie CZ a.s. prodala svůj 65,78% podíl v Jablonecké teplárenské a realitní a.s. (JTR) statutárnímu měs...