Nacházíte se:  Úvod    Kogenerace, decentrální energ.    České výrobky TEDOM se vrací na ruský trh

České výrobky TEDOM se vrací na ruský trh

Publikováno: 25.10.2013
Rubrika: Kogenerace, decentrální energ., Tiskové zprávy

Společnost TEDOM, přední český výrobce a exportér kogeneračních jednotek, posiluje své postavení na ruském trhu. Společnost dodala v minulých dnech 2 kogenerační jednotky do logistického centra Sofino jihovýchodně od Moskvy. Jedná se již o sedmnáctou zakázku do Ruska v tomto roce. Celkový letošní export do Ruska dosáhne 200 milionů Kč, na příští rok je pak plánován nárůst až o 50%. TEDOM se tak definitivně vrací na svůj klasický exportní trh, kterým Rusko před krizí v roce 2008 bývalo.

Klíčová slova: TEDOM, kogenerační jednotky

Kogenerační jednotky v Sofinu budou sloužit pro dodávky elektřiny do logistického centra a k vytápění skladových prostorů. Jedná se o první etapu projektu, který zahrnuje 6 kogeneračních jednotek o elektrickém výkonu 10,4 MW. Druhá etapa bude následovat v příštím roce, poslední pak v roce 2015. Celkový objem dodávky bude činit 180 mil. Kč. TEDOM s tímto projektem na jaře zvítězil v soutěži o exportní grant, pořádaný HSBC bankou.

TEDOM je významným výrobcem kogeneračních jednotek, který se úspěšně prosadil v desítkách zemí světa. Za 22 let své existence instaloval TEDOM přes 3000 kogeneračních jednotek o celkovém elektrickém výkonu 800 MW. TEDOM a.s. sídlí v Třebíči, zaměstnává přes 500 pracovníků a jeho roční obrat poslední 3 roky trvale převyšuje 2 miliardy Kč.

Kogenerační jednotky jsou energeticky úsporná zařízení pro společnou výrobu elektřiny a tepla.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Jádro přitahuje stále více návštěvníků. Jadernou Elektrárnu Temelín navštívilo loni rekordních 26.875 návštěvníků. (50x)
Informační centra (IC) jaderných elektráren Dukovany a Temelín shlédlo v roce 2007 dohromady 55.693 návštěvníků, což je ...
Kontrolní tým ERÚ se nově zaměří na oprávněnost podpory u výroben KVET (37x)
Energetický regulační úřad v rámci vlastních zjištění získal pochybnosti okolo správnosti údajů vykazovaných v oblasti k...
Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo Analýzu vývoje ekonomiky ČR – leden 2020Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo Analýzu vývoje ekonomiky ČR – leden 2020 (35x)
Česká ekonomika si i přes nepatrné zpomalení ve 3. čtvrtletí 2019 udržuje stabilní růstové tempo, které se poslední rok ...