Nacházíte se:  Úvod    Kogenerace, decentrální energ.    České výrobky TEDOM se vrací na ruský trh

České výrobky TEDOM se vrací na ruský trh

Publikováno: 25.10.2013
Rubrika: Kogenerace, decentrální energ., Tiskové zprávy

Společnost TEDOM, přední český výrobce a exportér kogeneračních jednotek, posiluje své postavení na ruském trhu. Společnost dodala v minulých dnech 2 kogenerační jednotky do logistického centra Sofino jihovýchodně od Moskvy. Jedná se již o sedmnáctou zakázku do Ruska v tomto roce. Celkový letošní export do Ruska dosáhne 200 milionů Kč, na příští rok je pak plánován nárůst až o 50%. TEDOM se tak definitivně vrací na svůj klasický exportní trh, kterým Rusko před krizí v roce 2008 bývalo.

Klíčová slova: TEDOM, kogenerační jednotky

Kogenerační jednotky v Sofinu budou sloužit pro dodávky elektřiny do logistického centra a k vytápění skladových prostorů. Jedná se o první etapu projektu, který zahrnuje 6 kogeneračních jednotek o elektrickém výkonu 10,4 MW. Druhá etapa bude následovat v příštím roce, poslední pak v roce 2015. Celkový objem dodávky bude činit 180 mil. Kč. TEDOM s tímto projektem na jaře zvítězil v soutěži o exportní grant, pořádaný HSBC bankou.

TEDOM je významným výrobcem kogeneračních jednotek, který se úspěšně prosadil v desítkách zemí světa. Za 22 let své existence instaloval TEDOM přes 3000 kogeneračních jednotek o celkovém elektrickém výkonu 800 MW. TEDOM a.s. sídlí v Třebíči, zaměstnává přes 500 pracovníků a jeho roční obrat poslední 3 roky trvale převyšuje 2 miliardy Kč.

Kogenerační jednotky jsou energeticky úsporná zařízení pro společnou výrobu elektřiny a tepla.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (40x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
CHEMCOMEX Praha: nový obchodní ředitel Luboš Nedvědický (32x)
Na pozici obchodního ředitele společnosti byl začátkem srpna jmenován Ing. Luboš Nedvědický, který převzal řízení obchod...
Dalších sto milionů proti prachu. ArcelorMittal Ostrava odpráší výklopníky rud a uhlí a omezí prašnost při vykládce materiálů (25x)
ArcelorMittal Ostrava podepsala smlouvu na odprášení výklopníků uhlí a rud obou aglomerací. Investice v hodnotě 125 mili...