Nacházíte se:  Úvod    Energetické strojírenství    Středotlaké parní kotle typu THS - KOMBI pro spalování zemního plynu + využití odpadního tepla spalin

Středotlaké parní kotle typu THS - KOMBI pro spalování zemního plynu + využití odpadního tepla spalin

Publikováno: 24.5.2016
Rubrika: Energetické strojírenství

Autor v článku popisuje princip a technické specifikace parního středotlakého kotle na odpadní teplo. Použití kotlů THS-KOMBI je obzvláště výhodné tam, kde je zapotřebí trvalý zdroj páry. Přetlakový provoz na straně spalin s vhodně navrženými rozměry spalinových ploch umožňují dokonalé využití tepla odpadních spalin a tím vysoký stupeň účinnosti.

Klíčová slova: spalování, odpadní teplo, TH

Celý článek (autor: Ing. Jan Toman, TH, s.r.o.) je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

THS – KOMBI medium pressure steam boiler for the burning of natural gas + utilisation of waste heat from fumes

In the article the author describes the principle and technical specifications of the steam medium pressure boiler for waste heat. The use of THS-KOMBI boilers is particularly beneficial where a constant source of steam is required. Safe operation of fumes with suitably designed dimensions of fume surfaces allow perfect utilisation of exhaust fumes and thereby a high level of efficiency.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (46x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
Češi dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně ŽelinaČeši dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně Želina (34x)
Po úspěšně skončených komplexních zkouškách odstartovala dnes provoz dvojice tzv. vírových turbín v areálu malé vodní el...
Válcovna trub Třineckých železáren slaví 130 let a pozve  lidi do provozu Válcovna trub Třineckých železáren slaví 130 let a pozve lidi do provozu (30x)
Ropné vrty s vysokou přesností, potrubí pro těžbu břidlicového plynu, ale i konstrukce nové haly svinovského nádraží či ...