Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Lidé-Věci-Události    Společnost MSA, a.s., posilňuje svůj vliv na trhu s armaturami pro rozvody plynu v Asii

Společnost MSA, a.s., posilňuje svůj vliv na trhu s armaturami pro rozvody plynu v Asii

Publikováno: 29.4.2013, Aktualizováno: 30.4.2013 07:49
Rubrika: Lidé-Věci-Události

V dubnu společnost expedovala produkci určenou pro korejské projekty Uijeongbu and Etc. Stations a Ok Jeong and Etc. Stations.

Klíčová slova: MSA, potrubní armatury

Český podnik, který je součástí skupiny společností Rimera, expedoval v polovině dubna sérii potrubních armatur pro dvě zakázky korejské společnosti KOGAS. Přejímku produkce uskutečnila korejská nezávislá přejímací organizace KOSAFE. Celková hodnota dodané produkce činila více než 1,5 mil. EUR. Armatury vyrobené v českém podniku budou využity v korejských projektech Uijeongbu and Etc. Stations a Ok Jeong and Etc. Stations. V rámci této zakázky byly vyrobeny kulové kohouty o světlosti NPS 6“ – 30“, Class 300 a 600.
Kromě toho společnost MSA, a.s. v dubnu vyhrála ještě jeden tendr na dodávku armatur pro společnost KOGAS. Celková hodnota této zakázky činí 1,5 mil. EUR s termínem dodání – říjen 2013. V tomto roce také společnost získala právo dodávat produkci i do jiných projektů společnosti KOGAS. Tyto projekty se budou realizovat už v květnu a červenci tohoto roku.
Korejský region je pro MSA, a.s., perspektivním trhem s nejvyšším potenciálem. MSA, a.s. dodává do tohoto regionu kulové kohouty už více než 10 let.

KOGAS - Korea Gas Corporation – korejská státní společnost založená v roce 1983 korejskou vládou. Zabývá se především výrobou a distribucí zemního plynu, importem a exportem přírodního a zkapalněného plynu, výstavbou a provozem LNG-terminálů atd.

Skupina společností Rimera – divize společnosti ČTPZ, která nabízí energetickému průmyslu komplexní řešení od výroby zařízení až po servis zařízení pro těžbu ropných polí. Společnost seskupuje výrobce potrubních systémů (SOT, MSA, a.s.), podniky ruského ropného strojírenství (ALNAS, Ižněftěmaš), servisní síť, která je rozmístěna do největších ruských regionů těžících ropu. Do skupiny Rimera také patří společnost „Juganskněftěgazgeofyzika“ – klíčový hráč na trhu geofyzikálních služeb v Chanty-Mansijském autonomním okruhu a v Tomské oblasti.

Společnost ČTPZ je jednou z vedoucích průmyslových skupin metalurgického komplexu Ruska. Podle výsledků z roku 2012 činí podíl společnosti na celkových expedicích ruské produkce 18%. Společnost ČTPZ spojuje podniky a společnosti černé metalurgie (ČTPZ, PNTZ), společnost na zajištění a zpracování kovového šrotu (META),dále společnost TD Uraltrubostal a rovnou servisní divizi RIMERA.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Živě z MSV: Nakládání se sypkými materiály v těžkém průmyslu se specialistou firmy Labimex (853x)
O problematice sypkých materiálů v těžkém průmyslu jsme si v rámci MSV v Brně povídali s Janem Skřivánkem ze společnosti...
Kabex: Stánek se Shushi barem, anketa o Fukušimě (61x)
Bohumil Svoboda, ředitel divize Jaderná energetika firmy Kabex, přišel do TV studia na veletrhu Electron 2011 v Praze ří...
Americký jaderný dozor udělil licenci reaktoru AP1000 od Westinghouse (55x)
Společnost Westinghouse Electric Company získala od americké komise pro regulaci jaderných zdrojů pro svůj tlakovodní re...