Nacházíte se:  Úvod    Paliva    Uhlí    Severočeské doly zvedly zisk na 1,8 miliardy

Severočeské doly zvedly zisk na 1,8 miliardy

Publikováno: 22.8.2009
Rubrika: Uhlí, Tiskové zprávy

Severočeské doly, které ovládá polostátní ČEZ, v prvním pololetí vydělaly 1,8 miliardy korun, což je o 7,3 procenta více než loni. Tržby za uhlí vzrostly o 473 milionů korun na 5,4 miliardy korun.

K letošnímu 30. červnu firma prodala 11,4 milionu tun hnědého uhlí, což je o 36 tisíc tun více než ve stejném období loni. "Příznivé výsledky svědčí o stabilní pozici společnosti na trhu tříděného i energetického uhlí, kterou společnost potvrzuje i v náročných a dynamických vnějších podmínkách podnikatelského prostředí letošního prvního pololetí," uvedl mluvčí firmy Vladimír Budínský.

Hnědouhelná společnost zaměstnává v průměru téměř 3 500 lidí. Průměrná mzda v prvním pololetí činila 27 328 korun. V dceřiných firmách Severočeských dolů pracuje dalších zhruba 1 500 lidí. Stoprocentním vlastníkem SD se základním kapitálem 9,08 miliardy korun je elektrárenská společnost ČEZ. V roce 2005 odkoupila od státu téměř 56procentní podíl v těžební firmě za devět miliard korun.
 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (117x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
AREVA podepsala servisní smlouvu s americkou společnosti PSEG Nuclear (34x)
AREVA podepsala dlouhodobou smlouvu s PSEG Nuclear na údržbu tří reaktorů jaderných elektráren Salem a Hope Creek v Sale...
CHEMCOMEX Praha: nový obchodní ředitel Luboš Nedvědický (30x)
Na pozici obchodního ředitele společnosti byl začátkem srpna jmenován Ing. Luboš Nedvědický, který převzal řízení obchod...