Nacházíte se:  Úvod    Paliva    Uhlí    Severočeské doly zvedly zisk na 1,8 miliardy

Severočeské doly zvedly zisk na 1,8 miliardy

Publikováno: 22.8.2009
Rubrika: Uhlí, Tiskové zprávy

Severočeské doly, které ovládá polostátní ČEZ, v prvním pololetí vydělaly 1,8 miliardy korun, což je o 7,3 procenta více než loni. Tržby za uhlí vzrostly o 473 milionů korun na 5,4 miliardy korun.

K letošnímu 30. červnu firma prodala 11,4 milionu tun hnědého uhlí, což je o 36 tisíc tun více než ve stejném období loni. "Příznivé výsledky svědčí o stabilní pozici společnosti na trhu tříděného i energetického uhlí, kterou společnost potvrzuje i v náročných a dynamických vnějších podmínkách podnikatelského prostředí letošního prvního pololetí," uvedl mluvčí firmy Vladimír Budínský.

Hnědouhelná společnost zaměstnává v průměru téměř 3 500 lidí. Průměrná mzda v prvním pololetí činila 27 328 korun. V dceřiných firmách Severočeských dolů pracuje dalších zhruba 1 500 lidí. Stoprocentním vlastníkem SD se základním kapitálem 9,08 miliardy korun je elektrárenská společnost ČEZ. V roce 2005 odkoupila od státu téměř 56procentní podíl v těžební firmě za devět miliard korun.
 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Evropská komise schválila systém udílení státních zakázek v projektu JE Paks 2Evropská komise schválila systém udílení státních zakázek v projektu JE Paks 2 (79x)
János Lázár, maďarský šéf úřadu vlády, 17. 11. 2016 oznámil, že Evropská komise dokončila řízení ve věci předpokládaného...
Jádro přitahuje stále více návštěvníků. Jadernou Elektrárnu Temelín navštívilo loni rekordních 26.875 návštěvníků. (49x)
Informační centra (IC) jaderných elektráren Dukovany a Temelín shlédlo v roce 2007 dohromady 55.693 návštěvníků, což je ...
Kontrolní tým ERÚ se nově zaměří na oprávněnost podpory u výroben KVET (37x)
Energetický regulační úřad v rámci vlastních zjištění získal pochybnosti okolo správnosti údajů vykazovaných v oblasti k...